Kategorie

Blog

Kategoria: Budownictwo, Gospodarka, Ekonomia

Czy kominek to na pewno dobry pomysł?

Czy kominek to na pewno dobry pomysł?

Obecnie posiadanie kominka w domu nie należy do rzadkości. Można go spotkać w wielu domach jednorodzinnych, a także w mieszkaniach. Kominek nie tylko wpływa na estetykę pomieszczenia, ale może być także wykorzystany do tego, aby stać się dodatkowym źródłem ciepła. Posiadanie kominka na drewno ma swoich zwolenników jak i przeciwników.

czytaj dalej: Czy kominek to na pewno dobry pomysł?

5 etapów prac remontowych

5 etapów prac remontowych

Remont jest wydarzeniem, z którym związanych jest wiele mniej lub bardziej zaplanowanych aktywności. Wiele myśli i emocji - pozytywnych jak i negatywnych. Wiele wywierconych i zaklejonych później dziur w ścianach. Oraz wiele, wiele więcej różnych przeciwieństw. Co to za przeciwieństwa? Czy można coś zrobić, aby ich uniknąć? Odpowiedź na to pytanie poznasz po przeczytaniu poniższego artykułu, który z przymrużeniem oka, dzieli remont na 5 etapów.

czytaj dalej: 5 etapów prac remontowych

Basen we własnym podwórku - co musisz wiedzieć?

Basen we własnym podwórku - co musisz wiedzieć?

Dziś swój własny basen może mieć każdy - wystarczy tylko skrawek wolnej przestrzeni. Dzięki ogromnemu wyborowi modeli, basen ogrodowy bez trudu dopasujemy do naszych możliwości finansowych. Ogromna popularność przydomowych kąpielisk sprawiła, że nawet duże, stelażowe baseny kupimy w rozsądnej cenie. Musimy jednak podjąć decyzje: czy nasz basen ma stać na dworze cały czas? A może wolimy złożyć go i schować do garażu, gdy upalne dni miną? Poniżej znajdziesz wskazówki przydatne przy wyborze basenu idealnego.

czytaj dalej: Basen we własnym podwórku - co musisz wiedzieć?

Budowa czy zakup domu – na co zwrócić uwagę?

Budowa czy zakup domu – na co zwrócić uwagę?

Do posiadania własnego domu kusi nas perspektywa prywatności, wielkości przestrzeni, posiadania własnego garażu, czy ogrodu. Decyzja o miejscu, w którym będziemy spędzać sporą część naszego życia nie może być podejmowana pochopnie, dlatego warto rozważyć ją wielowymiarowo, aby nie żałować podjętej przez siebie decyzji. Budowa czy kupno domu – to jeden z pierwszych dylematów, przed którym stoi wiele osób chcących posiadać swoje cztery kąty. Poniżej znajdziecie kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

czytaj dalej: Budowa czy zakup domu – na co zwrócić uwagę?

Czym jest termomodernizacja i dlaczego jest ona tak ważna?

Czym jest termomodernizacja i dlaczego jest ona tak ważna?

Znaczna część domów w Polsce nadal pozostaje nieocieplona, przez co o wiele szybciej się wychładzają i mają o wiele większe zapotrzebowanie na energię cieplną niż w przypadku domów ocieplonych.

czytaj dalej: Czym jest termomodernizacja i dlaczego jest ona tak ważna?

Efektywne przeprowadzenie remontu

Efektywne przeprowadzenie remontu

Remont. Wydarzenie, które niesie ze sobą wiele uczuć i emocji. Z jednej strony jest ekscytujące, bo wprowadza wiele nowości w naszym życiu – zmieniamy kolor ścian, elementy wystroju poszczególnych pokoi czy nawet układ całego wnętrza. Z drugiej strony to bardzo napięty okres, czasami powodujący kłótnie spowodowane różnicą wizji na efekt końcowy albo frustrację przez utrudnienia w pracy. Jak sprawić by ten czas minął przy jak najmniejszej ilości przeszkód? Czego się spodziewać w trakcie remontu? Przeczytasz o tym w poniższym artykule.

czytaj dalej: Efektywne przeprowadzenie remontu

Systemy ociepleń - bądź gotowy na przyszłą zimę

Systemy ociepleń - bądź gotowy na przyszłą zimę

Wybór idealnego systemu ociepleń jest nie lada wyzwaniem. To jedna z ważniejszych decyzji podczas budowy nowego lub remontu starego domu. Ważne są nie tylko korzyści w postaci komfortu mieszkańców i oszczędności energii. Istotna jest również jego trwałość i estetyka. Przed wyborem warto zadać sobie pytania takie jak: • Jaki jest nasz budżet? Sprecyzowanie ceny już na wstępie rozważań pozwolą wykluczyć kilka rozwiązań. • Ile ciepła ma dawać ściana? To pomoże określić grubość izolacji. • Gdzie stoi, jak wygląda dom, dodatkowo jaki jest planowany kolor elewacji? To pytanie ułatwi dobór tynku. • Kto będzie układał ocieplenie? Ustalcie czy najpierw wybierzecie ekipę i potem ustalicie materiał (taki z którym ekipa miała jak najwięcej do czynienia) czy najpierw wybierzecie materiał i do niego dostosujecie ekipę.

czytaj dalej: Systemy ociepleń - bądź gotowy na przyszłą zimę

Dom piętrowy czy parterowy? Jak wybrać?

Dom piętrowy czy parterowy? Jak wybrać?

Który pomysł bardziej do Ciebie przemawia? Poznaj zalety oraz wady obu rodzajów zabudowy i wybierz ten idealny dla siebie. Mniejsze, tańsze w budowie i zapewniające bliskość natury domy parterowe, ze względu na wiele swoich zalet od dawna cieszą się nieprzemijającym powodzeniem, szczególnie wśród starszych osób. To dobry wybór dla ceniących wygodę oraz ekonomiczność. Ostatnio jednak trendy się zmieniają, dlatego rośnie zainteresowanie piętrową zabudową. Rozległa przestrzeń, widok z piętra, balkon, wysokie sufity oraz nietypowy kształt intrygują młodsze pokolenia.

czytaj dalej: Dom piętrowy czy parterowy? Jak wybrać?

Otuliny, co to takiego?

Otuliny, co to takiego?

Wszystko posiada warstwy. Kiedy jest Nam zimno, zakładamy bluzę, czy kurtkę. Kiedy trzeba coś poddać izolacji, również nakładamy warstwę. Słowem, warstwy nakłada się, aby coś otulić. I najprościej rzecz ujmując, tym właśnie są otuliny, nie mają one zastosowania wyłącznie w budownictwie. Skupmy się jednak na tej konkretnej dziedzinie i pochylmy się nad tym, po co konkretnie się je zakłada i jak dobrać odpowiednią otulinę

czytaj dalej: Otuliny, co to takiego?

Rodzaje dachówek

Kiedy wyobrażamy sobie, co składa się na konstrukcję domu rodzinnego, do głowy przychodzi nam furtka, pięknie zadbany ogródek, podjazd dla samochodu oraz przestronny, nierzadko piętrowy, budynek z dużymi oknami i rozległym dachem, który wbrew pozorom, stanowi bardzo istotną część każdego domu. To on jako pierwszy wrzuca się w oczy, gdy widzimy dom z daleka, a z lotu ptaka jest jego jedyną, reprezentacyjną częścią. Aby dach naszego domu się wyróżniał, musi składać się z odpowiedniego pokrycia dachowego, czyli dachówki. Wybór tej odpowiedniej wcale nie jest tak prosty, jak może się wydawać.

czytaj dalej: Rodzaje dachówek

Akustoizolacja

Akustoizolacja to nic innego, jak zapewnienie odpowiedniej izolacyjności ścian zewnętrznych, wewnętrznych oraz stropów. Celem tego zabiegu jest wyeliminowanie niepożądanych dźwięków, które rozchodzą się wewnątrz domu bądź przenikają z jego otoczenia.

czytaj dalej: Akustoizolacja

Czym jest styropian i jakie są jego zastosowania?

Czym jest styropian i jakie są jego zastosowania? To spieniony polistyren, a konkretnie tworzywo sztuczne otrzymane poprzez spienienie litych granulek polistyrenu. Składa się z połączonych ze sobą elementów w kształcie zbliżonym do obłego. W zależności od stopnia spienienia uzyskuje się styropian o różnej gęstości. Te o małej gęstości są słabe mechanicznie i łatwo ulegają zgnieceniu, o większej są twardsze. Styropian jest materiałem bezpiecznym dla środowiska, ponieważ nie wydziela toksycznych i szkodliwych substancji. Łatwość obróbki pozwala na tworzenie projektów o dowolnej geometrii, nawet najbardziej skomplikowanej. Zachowuje stabilność struktury w szerokim zakresie temperatur od -170 do + 80 stopni. Można go łatwo przetwarzać, montować, na przykład przy użyciu zwykłych klejów budowlanych. Posiada wysoką odporność na różnorodne chemikalia i czynniki biologiczne.

czytaj dalej: Czym jest styropian i jakie są jego zastosowania?

Wow! Nowy Cennik Henkla

Nic nadzwyczajnego szanowni Państwo… nowy cennik Henkla z 15.06.2015. Jednak rzadko się zdarza tak ładnie zrobiony cennik dotyczący materiał budowlanych. W znaczeniu graficznym bywają ładniejsze. Cennik Henkla zawiera wszystkie potrzebne informację praktyczne.

czytaj dalej: Wow! Nowy Cennik Henkla

Gratulujemy firmie Thermaflex!

Chwalimy kolejnego producenta za kolejny ładnie wydany cennik. Tym razem jest to producent termoizolacji firma Thermaflex. W przypadku cennika Thermaflexu ujęła nas perfekcyjna forma techniczna Pdfa z nienagannie działającym wyszukiwaniem ctrl+f. Gratulujemy firmie Thermaflex!

czytaj dalej: Gratulujemy firmie Thermaflex!

Materiały budowlane ceny

Nieustające zmiany cen materiałów budowlanych odnotowujemy w naszym systematycznie aktualizowanym informatorze cenowym * MATERIAŁY BUDOWLANE CENY.

czytaj dalej: Materiały budowlane ceny

Googlaski do roboty!

Kilka refleksji na temat informowania o cenach materiałów budowlanych. W przypadku poniższego tekstu chce skupić się na kwestiach internetowych. Obejrzałem wiele budowlanych informatorów cenowych, które w sposób ewidentny i nie skrywany próbują pozycjonować się na frazach: materiały budowlane ceny, ceny materiałów budowlanych itp itd i stwierdzam co następuje. Znakomita większość stron ulokowanych przez Google na topie rankingu to strony o małej przydatności dla osób rzeczywiście zainteresowanych cenami.

czytaj dalej: Googlaski do roboty!

Ceny materiałów budowlanych

Materiały budowlane ceny – bardzo interesujący temat. Zarówno w kontekście bieżącym jak i perspektywie nieco bardziej ogólnej. Zmiany cen materiałów budowlanych to nasza codzienna praca, codzienny wysiłek. Tym razem skorzystam z krótkiej wolnej chwili i podzielę się z Państwem kilkoma uwagami dotyczącymi … powiedzmy dosyć specyficznych aspektów związanych z cenami materiałów budowlanych na polskim rynku.

czytaj dalej: Ceny materiałów budowlanych

Pan majster rządzi na budowie

czytaj dalej: Pan majster rządzi na budowie

Kask na budowie … cholernie ważna sprawa.

Budowa stadionu narodowego na Euro 2012

czytaj dalej: Kask na budowie … cholernie ważna sprawa.

Teraz nasz ulubiony ton tekstu. Ale Plama – List murarz

"W trosce o satysfakcje klienta dostarczamy ceramikę budowlaną najwyższej jakości najlepszych, najbardziej renomowanych marek na świecie. Na czas, na miejsce no i ma się rozumieć w najniższej cenie." jak napisze jeszcze jedno zdanie w tym tonie to zwymiotuje… Ale, ale a propos ceramiki budowlanej faktycznie dostarczamy, a co potem na budowie się z nią dzieje… Zobaczcie Państwo sami.

czytaj dalej: Teraz nasz ulubiony ton tekstu. Ale Plama – List murarz

Niedawno zatrudniliśmy nowego sprzedawce

Nasz sprzedawca robi systematyczne postępy. Niebawem będzie liderem sprzedaży drzwi.

czytaj dalej: Niedawno zatrudniliśmy nowego sprzedawce

Pan Paszczywół . Będzie Pan zadowolony!!

Paszczywół majster doskonały

czytaj dalej: Pan Paszczywół . Będzie Pan zadowolony!!

Masoni, a architektura. Monty Python - Architekci

Mogę tylko dopowiedzieć, że masoni …. to również…. partie polityczne tylko te sejmowe ma się rozumieć – zwłaszcza ich zarządy, stowarzyszenie producentów piątych klepek, koła łowieckie…. dokarmiające z poświęceniem zwierzynę – dziką i okrutną, sterylne sanepidy, rzeczoznawcy i syndycy mas upadłościowych, komornicy i ich rozbudowane „rodziny”, radni ludowi, urzędy marszałkowskie zwłaszcza sekretarki i sprzątaczki tam zatrudnione i …

czytaj dalej: Masoni, a architektura. Monty Python - Architekci

Sorry Panie Kosztorysancie, Sorry

Sorry Panie Kosztorysancie, Sorry

Jest w narodzie pewna zła skłonność, którą chętnie bym wyplenił. Oczywiście wiem, że „się nie da”. Chce jednak o tym głośno powiedzieć bo rzecz wymaga choćby lekko podniesionego głosu. Mówię Szanowni Państwo o formułowaniu tzw ofert na materiały budowlane. W sytuacji tak wielkiej podaży materiałów budowlanych jest zrozumiałe i oczywiste, że klienci wybierają, przebierają, proszą o tworzenie ofert, żeby tym łatwiej porównać i dokonać optymalnego wyboru materiału i miejsca zakupu. W przypadku materiału na dom czy inwestycje firmową w grę wchodzą tzw „nie małe pieniądze” więc trzeba się dobrze zastanowić przed ostateczną decyzja. Tak jest i tak powinno być. Standard.

czytaj dalej: Sorry Panie Kosztorysancie, Sorry

Pamiętam jak Pan Daniel Passent...

Pamiętam jak Pan Daniel Passent w jednym z programów telewizyjnych – tak trochę mimochodem, tak żeby o tym co mówił nie można było powiedzieć „tak, to jego pogląd”, jednak bardzo wyraźnie stwierdził , że już trudno mu słuchać tych pojękiwań polskich biznesmenów, przedsiębiorców, „którym wszystko się należy za tworzenie miejsc pracy i nic im się nie podoba – za duże podatki, za duże koszty pracy” … Był leciutko „zagotowany”. Miał ewidentnie dosyć tego „jęku”. Przecież to nieprawda , że w Polsce są największe podatki – tu przykład Skandynawii i dalej w tym tonie. Dyskusja w której uczestniczył to gdzieś początek afery taśmowej, podsłuchowej. No cóż.. ja na to patrzę z perspektywy zasadniczo różnej.

czytaj dalej: Pamiętam jak Pan Daniel Passent...

Street Art czy …"syf"

Street Art czy …"syf"

Jestem zdeklarowanym wrogiem bohomazów, bazgrolenia i mazania ścian sprayowym „syfem”. Ostatnio po lekturze „Cierpliwego snajpera – Arturo Pérez-Reverte zacząłem odróżniać to co sama definiuje jako „syf” od Street artu.

czytaj dalej: Street Art czy …"syf"

Budowlane sklepy internetowe

Powiększa się sieć naszych branżowych sklepów budowlanych. Obecnie zapraszamy do: BETTERIAL * CHEMIA BUDOWLANA * STYROPIAN * WEŁNA MINERALNA * PŁASZCZE BLASZANE * TERMOIZOLACJE * OTULINY IZOLACYJNE , no i oczywiście nasz weteran 12 letni – wciąż liderujący ICMARKET – to bezdyskusyjnie najbogatsze oferty branżowe w zakresie materiałowym oraz mnóstwo ciekawych informacji ułatwiających wybór materiału.

czytaj dalej: Budowlane sklepy internetowe

Inspiracje i ułatwienia

Materiały budowlane Icmarket to sklep budowlany, który proponuje sporo podpowiedzi i ułatwień pomocnych w wyborze produktów. Polecamy łaskawej uwadze Państwa...

czytaj dalej: Inspiracje i ułatwienia

Niskie ceny w marketach budowlanych

Skąd biorą się niskie niskie ceny materiałów budowlanych w usieciowanych marketach czyli tzw sklepach wielkopowierzchniowych ? Temat bez wątpienia zasługuje na spory wydatek energetyczny i czasowy wytrawnego dziennikarza .. śledczego:). Trochę żartuje, a trochę mowie poważnie! Do rzeczy. Domyślacie się Państwo, że znakomita większość producentów materiałów budowlanych chętnie umieszcza swoje produkty na półkach jakże rozpowszechnionych marketów budowlanych. Wolumen sprzedaży kusi … bardzo!

czytaj dalej: Niskie ceny w marketach budowlanych

Ekologiczni…

Publiczną tajemnica jest fakt, że wśród „ekologów” jest całkiem sporo pospolitych kryminalistów. – Człowieku, czy ty wiesz co mówisz ? Ekologia święta spraw ! Ochrona środowiska czyż to nie jest ważne !! Już wyjaśniam, ale najpierw ważne zastrzeżenie: tekst w żadnym , ale to żadnym razie nie ma choćby 1 promila zabarwienia politycznego. Pragnę jedynie zwrócić uwagę na fakty wstydliwie i zaciekle przemilczane.

czytaj dalej: Ekologiczni…

Handel materiałami budowlanymi

Handel materiałami budowlanymi to strefa budownictwa szerzej, całej gospodarki narodowej skupiająca kilkanaście tysięcy firm, zatrudniających sporo ludzi. Nikt nie wie dokładnie ile bo tajemnica poliszynela jest, ze budownictwa tak w ogóle w tym hurtownie budowlane są ciepłym, miejscem zatrudniania na "czarno" Ludzi dużo, nasycenie, żeby nie powiedzieć przesycenie runku oczywiste. Hurtowni budowlanych, budowlanych sklepów internetowych od cholery. Zatem formy konkurencji adekwatne. Marketing coraz bardziej wyrafinowany.

czytaj dalej: Handel materiałami budowlanymi

Materiały budowlane to jeszcze nie dom!

Teza tytułowa jest oczywiście trywialna. Warto jak sądzę zwrócić uwagę na kilka aspektów zjawiska. Zacznijmy od chronologii. Marzenia o budowie własnego domu, pieniądze nierzadko ciężkie spłacane przez długi czas naszego żywota, projekt i w końcu wymarzona realizacja. Staje dom , wprowadzamy się i mieszkamy. Po drodze zaliczamy parapetówkę. No powiedzmy w Podkowie Leśnej w miejsce parapetówki ma miejsce party lub uroczyste przyjęcie.

czytaj dalej: Materiały budowlane to jeszcze nie dom!