Izolacja termiczna kominka

Rockwool - płyta Firerock

194,06zł
273,83zł

Rockwool - płyta Firerock

Izolacja kominka

Kominek w domu to marzenie niejednej osoby. W końcu daje nie tylko ciepło, ale też jest wspaniałym elementem dekoracyjnym dużego salonu. Podobnie jednak każdy inny element instalacji ciepłowniczej, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Izolacja termiczna kominka ma na celu uzyskanie jak najlepszych parametrów grzewczych. Pozwala również na obniżenie wszelkich strat ciepła, które bez izolacji występują naturalnie. Ocieplenie kominka poprawia bilans cieplny całego domu, dzięki czemu są możliwe spore oszczędności.

Płyty izolacyjne kominkowe w sklepie ICMARKET

Jednym z najczęściej polecanych sposobów na izolację kominka są specjalne płyty. Warto jednak rozróżnić kilka ich rodzajów. Ceny płyt izolacyjnych kominkowych nie są wygórowane, zwłaszcza z uwagi na oszczędności, które można dzięki nim uzyskać. W naszym sklepie znajdują się między innymi:

  1. płyty z wełny mineralnej (lub skalnej) pokryte jednostronnie aluminum, przeznaczone do kominków z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem powietrza. Są to materiały przystosowane do temperatur ok. 600 stopni Celsjusza,
  2. płyty ogniochronne silikatowo-cementowe,
  3. płyty izolacyjne wermikulitowe, które są stabilnym mechaniczne materiałem wykazującym odporność na kwasy, alkalia i spaliny,
  4. płyty z włókna ceramicznego, które mogą być stosowane do temperatury 1400 stopni Celsjusza.

Ponadto w naszym sklepie nie brakuje sznurów żaroodpornych oraz silikonów wysokotemperaturowych i akryli ognioodpornych, które są niezbędne podczas profesjonalnego montażu izolacji kominka.