Grunty i podkłady

Baumaster - dysperbit DN

22,03zł
29,43zł

Baumaster - dysperbit DN

Grunty malarskie i podkłady pod tynk

Przygotowanie powierzchni, którą będziemy następnie malować lub tynkować, to ważny element prac budowlanych i wykończeniowych. Aby gruntowanie ścian mogło przebiegać sprawnie, musimy odpowiednio dobrać środek do warstwy, którą chcemy nakładać. Podobnie w przypadku gruntowania podłoży, do których stosujemy grunty głęboko penetrujące. W tej kategorii ze względu na rodzaj powierzchni, na jakiej zostanie przeprowadzone gruntowanie, znajdziesz m.in.:

  • grunty do podłoży betonowych,
  • grunty do powierzchni chłonnych (tzw. grunty odcinające),
  • grunty do powierzchni niechłonnych,
  • grunty do powierzchni porowatych.

W asortymencie naszego sklepu nie brakuje gruntów i podkładów najpopularniejszych i sprawdzonych producentów w kraju, takich jak Atlas, Ceresit, Alpol, Baumit, Mapei, Bolix, Cekol, Dekoral, Icopan, Izohal, Kreisel, Quick-mix i wielu, wielu innych. Dzięki temu szybko odnajdziesz interesujący Cię produkt, dobrany pod konkretny tynk czy farbę. Grunty do ścian dostępne w ICMARKET przeznaczone są do przygotowania powierzchni pod różnorodne tynki (również maszynowe), od cementowo-wapiennych, po silikatowe, silikonowe i silikatowo-silikonowe.

Grunty pod farbę

W ICMARKET znajdziesz również środki do gruntowania ścian przed nałożeniem farby. Grunty malarskie sprawiają, iż powierzchnia ma mniejszą nasiąkliwość oraz większą przyczepność, co jednocześnie poprawia równomierne schnięcie farb. Grunty pod farby to efektywny i wydajny sposób na przygotowanie powierzchni przed malowaniem.

Podkłady pod tynki w ICMARKET

Gruntowanie pod tynk to ważny etap podczas prac wykończeniowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Podkładu pod tynk nie możemy pominąć, w przeciwnym wypadku tynk, który będziemy nakładać, może mieć kłopoty z równomierną przyczepnością lub związaniem, bez względu na to, czy stosujemy tynki cienkowarstwowe czy gipsowe lub cementowo-wapienne. Grunt pod tynk sprawia, iż powierzchnia ściany staje się porowata, co poprawia jej przyczepność - nakładanie tynku jest dzięki temu łatwiejsze, a sam tynk nie spływa ze ściany. Można je stosować na powierzchnie betonowe czy ceglane we wnętrzach oraz na zewnątrz budynków. Co ważne, podkład pod tynk nie ogranicza paroprzepuszczalności całej ściany, dzięki czemu nie ma ryzyka wystąpienia zawilgoceń między warstwami. W zależności od potrzeb i podłoża, grunty pod tynki mogą być słabo lub głęboko penetrujące. Można je również dostosować kolorystycznie do nakładanej później warstwy tynku.

Rodzaje podkładów pod tynki w ICMARKET

W naszym sklepie znajdziesz w bardzo korzystnych cenach między innymi:

  • grunt pod tynk akrylowy,
  • grunt pod tynk silikonowy, silikatowy,
  • podkład pod tynk mineralny, mozaikowy,
  • podkład pod tynk cementowo-wapienny i gipsowy.

Dobór odpowiedniego podkładu uzależniamy oczywiście od producenta, który zazwyczaj sugeruje stosowanie gruntu w ramach konkretnego systemu np. dociepleń. W związku z tym w ICMARKET nie brakuje gruntów pod tynki takich producentów jak: Fast, Kreisel, Ceresit, Baumaster, Baumit, Atlas czy Alpol.