Kategorie

Taśmy


filtruj / sortuj (pokaż)
Atlas - taśma butylowa

141,57zł
158,18zł

Atlas - taśma butylowa

Centerflex - taśma Big

102,46zł
141,27zł

Centerflex - taśma Big

Centerflex - taśma L-Bead

212,18zł
292,28zł

Centerflex - taśma L-Bead

Taśmy budowlane

Taśmy budowlane to materiały stosowane w budownictwie do wykonywania różnych zadań. Mogą być używane do oznaczania poziomu fundamentów, przycięcia krawędzi ścian i innych elementów konstrukcyjnych, a także jako materiały izolacyjne, czy klejące. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma takich prac, w których niemożliwe jest użycie taśmy. Przydają się one niemal do wszystkiego.

Rodzaje taśm budowlanych

Taśmy, które przydają się w czasie prac budowlanych, remontowych i wykończeniowych, są bardzo popularne. Swoje zastosowanie znajdują niemal w każdym rodzaju zadań, z jakimi przychodzi się mierzyć. To niezwykle praktyczne produkty, których nie da się zastąpić i chociaż pozornie są proste i mało kto myśli o nich robiąc listę zakupów przed wykonaniem konkretnego zlecenia, to większość realizacji nie byłaby możliwa bez ich użycia. Dzisiaj doczekały się wielu odmian, z których każda przeznaczona jest do innego zadania.

W naszym sklepie znajdziesz taśmy budowlane, takie jak:

  • taśmy izolacyjne
  • taśmy klejące
  • taśmy tynkarskie
  • taśmy malarskie
  • taśmy do folii
  • parciane taśmy
  • taśmy teflonowe
  • taśmy samoprzylepne
  • inne…

Poza taśmami znajdziesz także inne materiały połączeniowe i izolujące. Zajrzyj koniecznie do kategorii folie i membrany.

Jak używać taśm budowlanych?

Taśm budowlanych używa się w wielu różnych sytuacjach. Najczęściej do łączenia ze sobą powierzchni (na przykład wykładziny z podłogą), izolacji (na przykład foli paroprzepuszczalnej), mocowania czy wzmacniania połączeń i wielu innych. Każda z nich ma określone parametry i jest przeznaczona do łączenia i izolacji innych materiałów. Jedne świetnie sprawdzają się do nawierzchni z tworzyw sztucznych, a jeszcze inne do izolowania przewodów drucianych. Bardzo ważne jest zatem ich przeznaczenie. Wybierając taśmę budowlaną, zwróć uwagę, aby materiał, z jakiego jest wykonana i klej, który posiada, były dostosowane do powierzchni przedmiotów, do których chcesz jej użyć.

Jak rozpoznać dobre taśmy budowlane?

Taśmy budowlane mogą się różnić między sobą pod względem jakości. Aby rozpoznać dobre taśmy, które posłużą nam długo i będą wykonywać swoje zadanie bez problemów, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze, dobra taśma powinna być elastyczna i łatwo się rozciągać. Po drugie, dobra taśma powinna charakteryzować się wysokim poziomem adhezji, czyli przyczepności. Powinna ona także cechować się dużą wytrzymałością na rozerwanie. Dokładnie takie produkty wybieramy z katalogów producentów, tworząc naszą ofertę, którą prezentujemy Ci w tej kategorii. Dlatego Ty nie musisz się zastanawiać, czy te taśmy sprawdzą się w realizacji Twoich zadań. Jesteśmy przekonani, że tak będzie.


Taśmy mają szerokie zastosowanie w budownictwie i pracach wykończeniowych z użyciem folii. Nasz sklep oferuje duży wybór produktów w pełnym zakresie ich stosowania. Posiadamy taśmy wykorzystywane przy pracach wykończeniowych, dekarskich, tynkarskich i malarskich, przy izolacja termicznych, w wentylacji i klimatyzacji.