Kategorie

Hydroizolacja


filtruj / sortuj (pokaż)
Atlas - narożnik szary

17,98zł
20,10zł

Atlas - narożnik szary

Materiały hydroizolacyjne

Zapobieganie dostawaniu się wilgoci do wewnątrz budynku to jeden z kluczowych elementów, który należy zaplanować na etapie jego projektowania. Podobnie jak w czasie remontu łazienki należy wykonać hydroizolację powierzchni narażonych na działanie wody, o ile nie zostało to zrobione w czasie budowy i na etapie wykańczania wnętrz. Dlaczego jest to takie ważne?

Rodzaje hydroizolacji

Woda ma niszczące działanie, która mogłaby osłabić konstrukcję budynku, gdyby hydroizolacja nie została wykonana w sposób właściwy. Podobnie jednak ma ona szkodliwy wpływ na samą izolację i chronione przez nią elementy. Dlaczego?

Woda jest nośnikiem wielu agresywnych związków, które powstają w naturalnych procesach rozkładowych wielu gatunków roślin, a także zanieczyszczeń środowiskowych, które przedostają się do gruntu. Brak izolacji fundamentów, posadzek i ścian narażałoby budynek na ich szkodliwe działanie i osłabiało jego stabilność. Podobnie wygląda sprawa z izolacją wewnątrz pomieszczeń, zwłaszcza tych szczególnie narażonych na jej działanie, jak kuchnia czy łazienka. Jak zatem chronić budynek i wnętrza przed wodą?

Hydroizolacja budynku

Do izolacji zewnętrznych konstrukcji budynku używa się materiałów takich jak papa i gotowych mas bitumicznych. Jako wzmocnienie takiej izolacji, zwłaszcza podłóg na gruncie czy ścian piwnic, używa się także płyt polistyrenowych, które poprawiają także parametry termiczne pomieszczeń. Odpowiednio wykonana hydroizolacja zewnętrznych konstrukcji budynku, pozwoli uniknąć przedostawaniu się wód gruntowych do wewnątrz, gromadzenia się wilgoci w ścianach i osłabieniu trwałości budynku.

Hydroizolacja pomieszczeń

Pomieszczenia, które są bezpośrednio narażone na działanie wody, jak łazienka czy kuchnia, również powinny zostać zabezpieczone przed jej działaniem. Szczególnie te miejsca, na których występują różnego rodzaju przyłącza i miejsca czerpania wody. Dlatego tak ważne jest wykonanie hydroizolacji na ścianach, na których znajduje się prysznic lub bateria wannowa, a także na podłogach oraz na ścianach i podłogach w kuchni. Tego typu hydroizolację wykonuje się przy użyciu folii w płynie.

Materiały do hydroizolacji

Mając na uwadze różne potrzeby i sposób użytkowania budynku i pomieszczeń, w Icmarket gromadzimy materiały hydroizolacyjne, które idealnie zabezpieczają budynek od zewnątrz, jak i wewnątrz. W naszej ofercie znajdziecie papy, masy bitumiczne i asfaltowe, szpachle, lakier, wodoodporne płyty izolacyjne, i folie w płynie, a także wiele akcesoriów. Wśród nich między innymi folie i narożniki foliowe, taśmy połączeniowe, czy mankiety ścienne. Nie zapomnieliśmy w tym wszystkim o preparatach gruntujących, silikonach i akrylach. Dlatego przeglądając tę kategorię, znajdziesz wszystko, czego potrzeba Ci do wykonania skutecznej hydroizolacji.


Prawidłowo wykonana hydroizolacja pozwala zabezpieczyć podłoże, ściany i dachy przed chłonięciem wilgoci i penetracją wody. W zależności od obszaru, w którym ma zostać wykonana, stosuje się różne materiały o konkretnych parametrach technicznych i właściwościach. Hydroizolację można podzielić na trzy kategorie: lekka (przciewilgociowa), średnia (przeciwwodna) oraz ciężka (przeciwwodna). Przedstawiona poniżej oferta pozwala zoptymalizować wybór stosownych materiałów.