Kategorie

Dachówki


filtruj / sortuj (pokaż)

Dachówki

Dachówki są materiałem budowlanym, używanym do pokrycia dachów. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, takich jak glina, cement, metal lub plastik. Dachówki mogą być również wykonane z masy bitumicznej lub innych materiałów. Istnieje wiele rodzajów dachówek dostępnych na rynku. Każdy typ ma swoje własne unikalne cechy i korzyści. Czym dokładnie się różnią?

Rodzaje dachówek

Wyróżniamy wiele rodzajów pokrycia dachowego, z których każde dedykowane jest do innych zastosowań. W zależności od zamierzonego efektu i parametrów technicznych budynku, jakie chcemy zyskać, stosujemy dachówki z blachy, z bitumu, ceramiki, cementu lub polimerów. Czym wyróżniają się te materiały?

Blachodachówki

Blachodachówki są obecnie najpopularniejszym typem dachówki stosowanej na wielu budowach. Wykonane są one z metalu, który pokryty jest warstwą lakieru, chroniącego blachę przed korozją. Ich montaż jest łatwy, a sam materiał lekki. Ponadto, blacha odbija światło słoneczne, co sprawia, że dach jest bardziej energooszczędny.

Dachówki bitumiczne

Masy bitumiczne to inny popularny typ dachówek. To odpowiednio uformowana warstwa papy asfaltowej, którą cechuje lekkość i wysoka elastyczność. Taka dachówka jest stosunkowo trwała i łatwa w układaniu. Często znajduje zastosowanie jako pokrycie domków letniskowych, garaży czy obiektów przemysłowych.

Dachówki ceramiczne

Dachówka ceramiczna jest bardzo estetycznym pokryciem, które ponadto jest trwałe i świetnie nadaje się na pokrycie spadzistych dachów. Bogata paleta barw i kształtów pozwala uzyskać ciekawe efekty projektowe.

Dachówki cementowe

Dachówki cementowe często porównywane do ceramicznych, są od nich nieco lżejsze, natomiast dużo bardziej wytrzymałe. W zależności od użytej w produkcji technologii wytrzymują nacisk od 300 do 400 kg. Ponadto, dachówka cementowa jest tańsza od ceramicznej nawet o 30%. Używa się ich najczęściej do pokrycia dachów domów jednorodzinnych.

Dachówki polimerowe

Dachówki polimerowe należą do bitumicznych pokryć dachowych, które są lekkie i estetyczne. Świetnie sprawdzają się na wszelkiego rodzaju dachach, są trwałe, a mnogość kształtów i kolorów pozwala dopasować je do indywidualnych oczekiwań.

Dachówki rolowane

Dachówka rolowana to tradycyjne pokrycie bitumiczne dostępne w wielu kształtach i kolorach, którą cechuje lekkość i szybkość montażu. Tego typu dachówkę rozwija się z rolki, rozgrzewa jej warstwę klejącą i układa na wcześniej przygotowane podłoże.

Dachówki stalowe z posypką

Blacha z posypką ceramiczną łączy w sobie lekkość blachodachówki z estetyką dachówki ceramicznej. Posypana warstwą kruszywa blacha jest także dużo trwalsza od tradycyjnego pokrycia z blachy. Dzięki chropowatej powierzchni lepiej rozprasza także promienie słoneczne i mniej się nagrzewa.

Pokrycia dachowe w Icmarket

Bez względu na to, jaki typ pokrycia potrzebujesz na swoją budowę, znajdziesz go w naszym sklepie. Oferujemy szeroki wybór różnych materiałów, które skutecznie chronią dach. Dzięki temu wykończysz go zgodnie z projektem i założeniami. Znajdziesz tu zarówno same dachówki, jak i wszystkie materiały potrzebne do ich położenia.


Pokrycie dachowe może zostać wykonane z bardzo wielu różnych materiałów, które różnią się od siebie parametrami technicznymi jak i estetycznymi. Do najpopularniejszych i najchętniej stosowanych można zaliczyć dachówki ceramiczne, jednak nasza oferta obejmuje także dachówki cementowe, rolowane, polimerowe, bitumiczne oraz stalowe z posypką. Prezentowane produkty charakteryzują się odmiennym kształtem, właściwościami oraz wagą.