Tynki

Alpol - tynk akrylowy AT

126,69zł
159,90zł

Alpol - tynk akrylowy AT

Alpol - tynk mozaikowy AT

189,42zł
334,87zł

Alpol - tynk mozaikowy AT

Baumaster - tynk mozaikowy

101,00zł
135,60zł

Baumaster - tynk mozaikowy

Tynki i ich charakterystyka

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tynków - nic w tym dziwnego, w końcu walory estetyczne i ochronne tynków czynią z nich jeden z najlepszych materiałów wykończeniowych. Wybór rodzaju tynku powinien odpowiadać jego przeznaczeniu oraz powierzchni, na jakiej będzie stosowany. W ICMARKET znajdziemy tylko różnego rodzaju, w tym m.in.
  • tynki silikonowe, które świetnie sprawdzają się jako warstwa wykończeniowa podczas dociepleń. Tynki takie odznaczają się paroprzepuszczalnością oraz wysoką odporność na wodę i zabrudzenia.
  • tynki akrylowe w zależności od konkretnego produktu można stosować wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Dobrze chronią przed warunkami atmosferycznymi i są łatwe w montażu.
  • tynki cementowe i cementowo-wapienne to tradycyjne tynki do stosowania jako podkład do gładzi czy tynków dekoracyjnych.
  • tynki silikatowe podobnie jak silikonowe świetnie przepuszczają parę, a do tego są trwałe i bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Połączenie tynku silikatowego i silikonowego daje podobne właściwości.
  • tynki mineralne, choć trzeba pomalować farbą elewacyjną, to świetnie trzymają się powierzchni i również mają bardzo dobrą paroprzepuszczalność.

Właściwości tynków maszynowych

Dodatkowo w ICMARKET znajdują się tynki przeznaczone do tynkowania maszynowego, które to ma coraz więcej zwolenników podczas prac wykończeniowych. Bez wątpienia tynkowanie maszynowe nie sprawia tyle kłopotu, co nanoszenie ręczne tynków. Co ważne, dzięki tynkom maszynowym najwyższej jakości jesteśmy w stanie zaoszczędzić mnóstwo czasu w trakcie remontu czy prac budowlanych.