Kategorie

Tynki


filtruj / sortuj (pokaż)
Alpol - tynk akrylowy AT

206,95zł
281,36zł

Alpol - tynk akrylowy AT

Alpol - tynk mozaikowy AT

378,22zł
514,45zł

Alpol - tynk mozaikowy AT

Baumaster - tynk mozaikowy

151,49zł
162,68zł

Baumaster - tynk mozaikowy

Tynki

Tynki to materiały wykończeniowe ścian, które poza walorami estetycznymi chronią je przed działaniem czynników atmosferycznych, klimatycznych, uodparnia na korozję mikrobiologiczną i pozwala dłużej cieszyć się nienagannym stanem wznoszonych konstrukcji ściennych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tynków, które przeznaczone są do różnych zastosowań.

Rodzaje tynków

Istnieje wiele produktów, które świetnie sprawdzają się w tynkowaniu ścian. Część z nich doskonale sprawdza się na zewnątrz, inne z kolei dedykowane są na ściany wewnętrzne. Jakie tynki znajdziesz w Icmarket i czym się wyróżniają?

Tynki wewnętrzne

Wśród tynków używanych do wykończenia ścian wewnętrznych znajdziesz:

  • tynki cementowo-wapienne (mogą być stosowane we wszystkich pomieszczeniach, w tym tych o podwyższonej wilgotności);
  • tynki wapienne (bardzo dobrze puszczają parę wodną, można je łatwo nakładać na stare tynki);
  • tynki gipsowe (charakteryzuje je krótki czas schnięcia, można dzięki nim uzyskać wyjątkowo gładkie ściany);
  • gładzie tynkarskie (stosowane na ściany z płyt kartonowo-gipsowych).

Tynki zewnętrzne

Od tego, w jaki sposób ocieplasz budynek, zależy to, jaki materiał wybierzesz to położenia warstwy wykończeniowej. O ile w przypadku styropianu możesz wybrać praktycznie każdy rodzaj tynku, tak w przypadku ociepleń z wełny mineralnej potrzebujesz tynków cienkowarstwowych, aby zachować odpowiednie parametry izolacyjne.

Tynki cienkowarstwowe

Tynki cienkowarstwowe używane są jako warstwa wykończeniowa elewacji montowanej w systemie ETICS, z użyciem wełny mineralnej. Ten paroprzepuszczalny materiał stosowany jest na ścianach, które muszą przepuszczać parę wodną, dlatego do ich wykończenia używa się cienkiej warstwy tynków paroprzepuszczalnych, do których należą:

  • tynki mineralne (ich zaletą jest wysoka paroprzepuszczalność, występują w suchych mieszankach do przygotowania z wodą)
  • silikonowe (można stosować na różnych podłożach, są bardzo odporne na działanie wody i wysoko paroprzepuszczalne, bywają też nazywane samoczyszczącymi, gdyż woda spływa z ich powierzchni)
  • silikatowe (krzemianowe – łączą w sobie wysoką wytrzymałość, niską nasiąkliwość i wysoką przepuszczalność pary wodnej, są bardzo odporne na powstawanie grzybów i są niepalne)
  • silikatowo-silikonowe (łączą cechy tynków silikonowych i silikatowych, stosuje się je na budynkach w miejscach o podwyższonej wilgotności powietrza, co naraża konstrukcje na działanie mikroorganizmów)
  • tynki akrylowe (żywice akrylowe z polimerami są wysoko odporne na uszkodzenia, a same tynki występują w postaci gotowych mas, które łatwo i szybko można nanieść na elewację, ponadto są wodoszczelne, jednak nie nadają się do nakładania na świeże, mokre ściany)

Pozostałe tynki zewnętrzne

Wśród innych tynków zewnętrznych znajdziesz także: tynki mozaikowe (idealne do tynkowania cokołów, mają chropowatą i dekoracyjną strukturę i zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne), tynki betonowe (niezwykle efektowne tynki dekoracyjne, które można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz) oraz tynki wapienne.

Najlepsze tynki

W naszym sklepie znajdziesz wszystkie rodzaje tynków od sprawdzonych producentów, które z łatwością zastosujesz na ścianach. Oferujemy Ci także narzędzia do tynkowania i akcesoria, których możesz potrzebować w trakcie wykonywania tych prac. Rozejrzyj się i wybierz najlepsze tynki do Twoich potrzeb.


Tynki mogą zostać wykorzystane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Główna różnica pomiędzy oferowanymi produktami wynika z rodzaju zastosowanego przy produkcji spoiwa. Każdy z nich różni się wyglądem, parametrami technicznymi i docelowym miejscem, w którym powinien być zastosowany.