Kategorie

Chemia motoryzacyjna


filtruj / sortuj (pokaż)

Chemia motoryzacyjna

Chemia motoryzacyjna to nic innego jak preparaty do czyszczenia, konserwacji i pielęgnacji pojazdów mechanicznych. Dzięki profesjonalnym preparatom zadbasz o estetykę swojego auta czy motocykla. Możesz jej także używać do maszyn budowlanych, sprzętów rolniczych i innych urządzeń, z których korzystasz na przykład na budowie.

Jakie środki zaliczamy do chemii motoryzacyjnej?

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór preparatów do napraw, eksploatacji, mycia i kosmetyki samochodów, motorów, maszyn rolniczych i innych pojazdów. Wśród chemii motoryzacyjnej oferujemy między innymi:

Pielęgnacja i czyszczenie pojazdów z środkami, jakie oferujemy, będzie dużo łatwiejsza, a konserwacja dużo bardziej skuteczna niż przy użyciu preparatów, jakie możesz znaleźć w popularnych sklepach. W naszej ofercie gromadzimy bowiem profesjonalne produkty, specjalnego przeznaczenia. Dlatego nawet najtrudniejsze zadanie, jakie przed Tobą stoi, możesz zrealizować z powodzeniem, używając tych środków. Co chcemy Ci szczególnie polecić?

Czym zabezpieczymy auto przed korozją?

To pytanie można uznać za retoryczne, ponieważ korozja jest procesem chemicznym i aby zapobiec jej powstawaniu, należy unikać działania czynników, które ją wywołują. Korozja samochodu to nic innego jak utlenianie się materiałów metalowych (głównie żelaza i stali), które tworzą konstrukcję pojazdu. Jednak, aby zahamować ten proces, stosuje się różne metody ochrony antykorozyjnej.
Najpowszechniejszą z nich jest używanie materiałów antykorozyjnych, w tym mas asfaltowych, farb do galwanizacji, nawierzchniowych syntetyków, gruntów i uszczelniaczy.

Jakie preparaty są najlepsze do czyszczenia auta?

Preparaty samochodowe do czyszczenia aut są dostępne w niemal każdym sklepie motoryzacyjnym. Jednak my proponujemy Ci te sprawdzone i polecane przez profesjonalistów z dziedziny auto-detailingu. Znajdziesz u nas między innymi zmywacze do plam olejowych, czy środki do usuwania osadów. Zaraz obok szamponów i uniwersalnych płynów do czyszczenia, preparatów odtłuszczających itp.

Czym pozbyć się drobnych rys z karoserii?

Rysy zdarzają się każdemu i nie zawsze są przyczyną nieuważnego traktowania samochodu. Czasem powstają w naturalny sposób w efekcie eksploatacji samochodu, pojazdów i maszyn. Aby nie dopuścić do ich powiększenia i dostawania się wody pod powierzchnię lakieru, warto zabezpieczyć je szpachlą czy uszczelniaczem. Te produkty również znajdziesz w naszym sklepie. Po prostu się rozejrzyj.


Poza produktami wykorzystywanymi w budownictwie, przemyśle, w gospodarstwach domowych posiadamy bogatą ofertę materiałów stosowanych w motoryzacji. Znajdziecie Państwo u nas aerozole i materiały antykorozyjne oraz preparaty pozwalające na konserwację wielu powierzchni. Poza tym oferujemy profesjonalne linie produktów przeznaczonych do smarowania, czyszczenia i mycia pojazdów.