Kategorie

Systemy rynnowe


filtruj / sortuj (pokaż)

Systemy rynnowe

Każdy dach musi być wyposażony w skuteczny system odwadniający, który zapobiegnie przeciążeniu dachu i dostawaniu się wilgoci do wnętrza budynku. Odprowadzenie wody z dachu jak najdalej od domu wymaga skutecznego systemu. Dlatego warto używać najlepszych systemów rynnowych.

Z czego składają się systemy rynnowe

Na poszczególne elementy systemu rynnowego składają się pojedyncze części. Najbardziej widoczne są oczywiście rury spustowe. Jednak to ich montażu potrzebujesz wielu dodatkowych elementów. Między innymi haków i uchwytów czy stalowych obejm. Ich użycie zależy od sposobu, w jaki montujesz rury. Przydać się mogą także łączniki, kolanka czy narożniki. Na szczęście nie musisz szukać tych produktów w wielu sklepach, bo wszystkie znajdziesz w Icmarket.

Jak wybrać system odprowadzania wody z dachu

Dobór rynien zależy głównie od wielkości dachu, stopnia jego nachylenia i ilości spadków. W zależności do tych parametrów należy dobrać odpowiednią ilość rur spustowych o konkretnej średnicy oraz proporcjonalną ilość wszystkich akcesoriów. Natomiast to, z jakiego materiału mają być wykonane rynny, zależy głównie od Twoich preferencji i ma głównie walory estetyczne.

Dopasuj rynny do budynku

Zastanawiając się nad materiałem wykonania rynien, masz do wyboru rynny PCV (PVC), rynny aluminiowe lub rynny stalowe. O ile rynny aluminiowe zwykle występują w stanie surowym, tak te z PVC czy metalu dostępne są w wielu różnych kolorach. Dlatego łatwo dopasujesz je do wyglądu dachu czy elewacji. Jeśli chodzi zaś o ich wytrzymałość, to metalowe bardziej podatne są na korozję, w związku z czym by utrzymały się długie lata w dobrym stanie, musisz odnawiać warstwę lakieru. Z kolei plastikowe nie ulegają korozji, ale ulegają odbarwieniom na skutek działania Słońca. Powinieneś wziąć te rzeczy pod uwagę przed ich zakupem.

Kompletne systemy rynnowe w Icmarket

W Icmarket znajdziesz kompletne systemy rynnowe najlepszych producentów, które charakteryzują wyższe parametry odpornościowe. Dzięki temu są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie wielu naturalnych czynników. Poza rurami spustowymi, łącznikami i uchwytami znajdziesz tu także kołki montażowe czy lakiery zabezpieczające i zaprawkowe. Słowem wszystko, co jest Ci potrzebne, by wykonać kompletne odwodnienie dachu.


System rynnowy odpowiedzialny jest za odprowadzenie wody zbierającej się na dachu możliwie jak najdalej od ścian domu. Dlatego właśnie tak istotne jest, aby dopasować odpowiednio wszystkie jego elementy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo systemy rynnowe wykonane z trzech najchętniej wybieranych materiałów: aluminium, PVC oraz stali. Dzięki nim stworzycie procesjonalne systemy rynnowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb.