Kategorie

Chemia budowlana


filtruj / sortuj (pokaż)

Chemia budowlana

W Icmarket dbamy, by katalog produktów, zawierał wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia każdej budowy i remontu. Dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć chemii budowlanej. Jednak w przeciwieństwie do wielu sklepów, zwłaszcza marketów, oferujemy produkty, z których korzystają profesjonaliści. Jeśli do nich należysz lub jeśli zależy Ci na wysokiej trwałości konstrukcji, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą.

Co to jest chemia budowlana? Jakie produkty do niej należą?

Chociaż dawniej pojęcie chemii budowlanej dotyczyło dodatków do mieszanek betonowych, dzisiaj odnosi się ono wielu produktów, które wykorzystuje się w różnych pracach budowlanych i remontowych. Dotyczy ono zarówno produktów, przyjmujących postać gotowych, jak i suchych mieszanek oraz materiałów powłokowych. Jakie produkty się do nich zalicza?

  • Mieszanki suche, to wszelkiego rodzaju zaprawy murarskie i tynkarskie, w tym cement, wapno, gips, gładzie i kleje.
  • Mieszanki gotowe, to nie wymagające przygotowania materiały wykończeniowe, jak tynki dekoracyjne czy okładziny, a także kleje i silikony.
  • Materiały powłokowe — do tej kategorii należą wszelkiego rodzaju farby i lakiery, a także materiały podkładowe i rozcieńczalniki.

Wybierając produkty z kategorii chemii budowlanej, zwróć uwagę na ich zalecane zastosowanie oraz właściwości, w tym właściwości krycia, czas wiązania i sposób użytkowania. Różne produkty, cechują różne właściwości, które uzależnione są w dużej mierze od ich składu, jak i przeznaczenia. W Icmarket znajdziesz takie produkty, które odpowiadają różnym zadaniom, jakie realizuje się w czasie budowy czy remontu.

Chemia budowlana — producenci w Icmarket

Jeśli szukasz wielu różnych produktów chemii budowlanej, to dobrze trafiłeś. W naszym sklepie oferujemy towary od sprawdzonych dostawców, którzy zajmują się produkcją chemii dla fachowców. Z nami zrealizujesz budowę i remont każdej wielkości. Zarówno wtedy, gdy stawiasz dom, jak i wtedy, gdy budujesz całe osiedle. W katalogu producentów znajdziesz takie marki jak Izoplast, Unepal-drew, Alpol, Baumaster, Baumit, Cekol, Ceresit i inne. Każda sprawdzona, o silnej pozycji na rynku.

Wśród produktów z kolei, między innymi możesz nabyć:

Używaj najlepszej chemii budowlanej!

Każdy fachowiec ma świadomość tego, że dobrze wykonana praca jest uzależniona między innymi od wysokiej jakości materiałów, jakich się w jej trakcie używa. Dlatego, jeżeli zależy Ci na dobrym wykonaniu i trwałych efektach, stosuj produkty od sprawdzonych producentów na rynku. Dzięki temu wykonasz swoją pracę solidnie, a jej wynik będzie widoczny przez lata. Właśnie tak trwałe produkty znajdziesz w naszym sklepie.


Chemia budowlana jest niezbędna podczas wykonywania prac budowlanych, remontowych. Jeszcze do niedawna pojęcie odnosiło się tylko do grupy produktów, które były dodatkami do mieszanek budowlanych. Obecnie, w związku z rozwojem rynku, chemia budowlana obejmuje także grunty, tynki, kleje, środki czyszczące, impregnaty i spoiny. Prezentowane produkty są materiałami wysokiej jakości, zapewniające szybką, wygodną i bezpieczną pracę.