Kategorie

Preparaty biobójcze


filtruj / sortuj (pokaż)

Preparaty biobójcze

Żadna budowa nie może się obejść bez gruntownego czyszczenia, gruntowania i impregnacji. Czasem też potrzebuje czegoś więcej. Na przykład usuwania skutków wilgoci. W tym celu stosuje się różne preparaty biobójcze. W Icmarket znajdziesz te najbardziej skuteczne.

Produkty biobójcze – co to jest?

Do produktów biobójczych zaliczamy wszystkie środki chemiczne lub zawierające mikroorganizmy, których zadaniem jest zabijanie bakterii, wirusów i mikrobów, mających szkodliwy wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo ludzi i zwierząt. Produktami biobójczymi mogą być między innymi środki do dezynfekcji, preparaty sanityzujące czy grzybobójcze.

Rodzaje preparatów biobójczych

Cała grupa produktów biobójczych składa się z wielu kategorii, które zawierają środki przeznaczone do różnych celów, w tym na przykład produkty biobójcze do higieny człowieka czy wody. Jednak, jeśli chodzi o środki stosowane w budynkach i konstrukcjach budowlanych, możemy wyróżnić takie preparaty, jak:

  • środki dezynfekujące,
  • produkty do konserwacji powłok,
  • środki do konserwacji drewna,
  • preparaty do konserwacji ścian i konstrukcji murowanych.

Kiedy stosować preparaty biobójcze?

Środki biobójcze stosujemy zgodnie z przeznaczeniem w zależności od potrzeb. Najczęściej jednak używa się ich w nowo wznoszonych budynkach, w trakcie gruntownego sprzątania, kiedy pozbywamy się resztek płynów, smarów, olejów, które są dobrą pożywką dla bakterii. Preparatów zwalczających grzyby, używamy z kolei do usuwania skutków wilgoci widocznych na powierzchni ścian oraz ich zabezpieczenia przed możliwymi wykwitami mikrobów, które mają szkodliwe działanie na zdrowie ludzi i zwierząt.

Preparaty biobójcze wykorzystuje się także do impregnacji konstrukcji drewnianych i innych powierzchni narażonych na działanie mikroorganizmów, mających negatywny wpływ na ich trwałość i stabilność.

Jak wybrać dobry produkt biobójczy

Wybierając preparaty biobójcze, dobrze zapoznaj się z ich przeznaczeniem i sposobem użycia. Każdy środek odpowiada za różne działania. Jedne odpowiadają za dezynfekcję, inne za impregnacje a kolejne za zwalczania różnych mikroorganizmów. Stosując produkty biobójcze, zawsze rób to zgodnie z instrukcją. Niewłaściwe użycie silnych środków chemicznych, jakimi są budowlane preparaty biobójcze, mogą zaszkodzić Tobie i osobom w Twoim otoczeniu. Jeśli zaś chodzi o ich jakość, to w Icmarket oferujemy sprawdzone, skuteczne produkty, z których na pewno będziesz zadowolony.


Nawet najbardziej zadbane domy czy duże budynki przemysłowe, mogą borykać się z problemem grzyba i pleśni na ścianie. Aby skutecznie wyeliminować zagrożenie, konieczne jest zastosowanie preparatów grzybobójczych, które pozwalają usunąć grzyb zalegający nawet w tynku. W przypadku trudnych w czyszczeniu powierzchni, elewacji, tworzyw sztucznych, szkła, polecamy preparaty sanityzujące.