Kategorie

Otuliny izolacyjne


filtruj / sortuj (pokaż)
Armacell - nitownica

12,39zł
15,52zł

Armacell - nitownica

Armacell - nity

17,61zł
22,08zł

Armacell - nity

Armacell - pompka do kleju

232,20zł
299,71zł

Armacell - pompka do kleju

K-Flex - klej  K-flex 414

40,42zł
48,70zł

K-Flex - klej K-flex 414

Zapewnienie odpowiedniej ochrony oraz ograniczenie utraty ciepła to podstawa w instalacji grzewczej i sanitarnej. Każda izolacja termiczna rur konstruowana jest przede wszystkim z otuliny. To artykuły, które szczelnie otaczają rury, dzięki idealnie dopasowanemu kształtowi. Komponenty tego rodzaju wytwarzane są z wielu materiałów, zapewniających im odmienne zastosowanie. Jako profesjonalny sklep budowlany zadbaliśmy o to, aby w naszej ofercie pojawiła się asortymentowa różnorodność. Dzięki temu oferujemy m.in. otuliny styropianowe, jak i termoizolacyjne. Znajdzie się tutaj również otulina kauczukowa, jak i wiele innych produktów. Do montowania izolacji potrzebne są spinki do otuliny, które u nas otrzymasz jako klipsy. Sprawiają one, że otulina trzyma się na swoim miejscu, a ponadto stabilnie przylega do rur — wspomniane klipsy można bowiem regulować, dostosowując moc ścisku. Co więcej, dzięki nim zakładanie otuliny na rury staje się prostsze. W zależności od rodzaju instalacji wodnej możesz odpowiednio dobrać wspomniany materiał. Może mieć on różną grubość, odmienny kolor, a także wielorakie właściwości.

Jaka otulina na rury do instalacji grzewczych i sanitarnych?

Zastanawiasz się, jaka grubość otuliny na rury będzie właściwa w przypadku Twojej instalacji? Każdy z naszych artykułów zawiera opis produktu, w którym zamieściliśmy tabele z wykazanymi średnicami oraz grubością izolacji. Aby ułatwić dobranie otuliny styropianowej, termicznej, kauczukowej, jak i wielu innych, udostępniamy informacje o takich parametrach jak: zakres grubości izolacji otulin, zakres temperatur stosowania oraz współczynnik przewodzenia ciepła λ. Wszelkie te dane pozwolą Ci dobrać produkt odpowiednio do wymagań. Co ważne, grubość izolacji rur wody zimnej i ciepłej jest zależna od średnicy rury, a dokładne parametry określa Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Instalacje wodne należy więc wykonywać ściśle z obowiązującymi normami. Nasz sklep budowlany dostosowuje swój asortyment odpowiednio do wymagań konsumentów, dlatego z pewnością otrzymasz tutaj, wszystko, co niezbędne, do wykonania profesjonalnej i szczelnej instalacji grzewczej czy sanitarnej.

Otuliny styropianowe i termoizolacyjne — oferta naszego sklepu

Otulina na rury, którą prezentujemy w naszym sklepie, pochodzi od zaufanych producentów. Z dbałością dobieramy nasze produkty, zwracając uwagę na standard jakości. Wśród artykułów znajdziesz przede wszystkim te pochodzące od marki Armacell, która wyróżnia się niezawodnością. Oprócz tego otuliny pochodzą od takich firm jak: Folimpex, K-Flex, Kaimann itp. W poniższym dziale zamieściliśmy także wszelkie akcesoria, dzięki którym montowana otulina na rurę będzie trzymać się przez bardzo długi czas. Możesz więc zdecydować się także na kleje, taśmy samoprzylepne, drut ocynkowy, nitownice, noże rozcinające i wiele innych. Dzięki naszym produktom wykonana izolacja rur wodnych wytrwa przez wiele lat w bardzo dobrym stanie. Zachęcamy do przejrzenia naszego asortymentu. Istnieje możliwość zakupu na raty już od 100 zł!


Otuliny termoizolacyjne zapewniają prawidłową izolację rur i ograniczają utratę ciepła. Obecnie wytwarzane są z wielu różnych materiałów - rodzaje otulin termoizolacyjnych cechuje przede wszystkim współczynnik przewodzenia ciepła. Występują w wielu różnych formach, a kształt otulin przekłada się bezpośrednio na sposób ich montażu. Do najpopularniejszych wariantów można zaliczyć taśmy kauczukowe i otuliny o przekroju koła. Wybór powinien zostać oparty na przeznaczeniu otuliny termoizolacyjnej — instalacje solarne będą wymagały innej izolacji niż instalacje przemysłowe. Do prawidłowego wykonania izolacji, potrzebne będą odpowiednie materiały uzupełniające i narzędzia, które umożliwią profesjonalne i prawidłowe założenie otulin.