Kategorie

Termoizolacja


filtruj / sortuj (pokaż)
Arbet - styropian bloki

cena na zapytanie

Arbet - styropian bloki

Armacell - nitownica

12,39zł
15,52zł

Armacell - nitownica

Armacell - nity

17,61zł
22,08zł

Armacell - nity

Termoizolacja, izolacja termiczna

Prawidłowo wykonana izolacja termiczna pozwala na ograniczenie wymiany ciepła. Do jej poprawnego wykonania potrzebne będą odpowiednie materiały - dobrej jakości klej oraz prawidłowo dobrana płyta styropianowa. Do termoizolacji podłóg doskonale sprawdzi się płyta izolacyjna z korka i rola izolacyjna korkowa lub korkowo-gumowa. Połączenie termoizolacji oraz poprawy walorów akustycznych można uzyskać, wykorzystując płyty z wełny mineralnej.

Termoizolacja jest niezwykle ważna w naszych mieszkaniach, domach, czy biurach, w których przebywamy każdego dnia. Dzięki odpowiednio dobranej, nasze lokale nie będą się wychładzać, nawet gdy na dworze temperatury będą minusowe, ani za szybko nagrzewać podczas upałów. Pomoże to w znacznej mierze zminimalizować pracę urządzeń chłodniczych oraz grzewczych. Wiadomo, co za tym idzie pobór energii przez te urządzenia powinien być niższy. Pierwsze co nasuwa się nam na myśl, gdy słyszymy o termoizolacji to popularny i wszystkim dobrze znany styropian. To on jest podstawowym materiałem używanym do ocieplania budynków. Na rynku istnieje jednak dużo więcej elementów, które służą do prawidłowego wykonania termoizolacji – takich jak: wełna mineralna, różnorakie maty, płyty, czy role izolacyjne. Duże znaczenie ma także klej jaki używany jest do montażu tych elementów. On również musi spełniać odpowiednie wymagania, być wyjątkowo szczelny, aby nie pozwolić na przenikanie ciepła poza ściany budynku.

Oprócz styropianu warto pochylić się również nad wszelkimi płytami izolacyjnymi, które wykonywane najczęściej są korka. Rodzajów korka też jest bardzo wiele – ekspandowy, drobnoziarnisty, gruboziarnisty, czy średnioziarnisty. Płyty te można sobie łatwo wyobrazić bo przypominają używana pewnie przez każdego w dzieciństwie, do przypinania notatek, tablicę korkową. Płyty termoizolacyjne wyglądają dokładnie jak wnętrze tej tablicy. Tylko wiadomo są dużo grubsze i zbudowane z innego korka. Takimi płytami można obłożyć na przykład strych w swoich domu, aby uciekanie ciepła było znacznie zmniejszone. Jeśli mowa o strychu – do jego ocieplania najczęściej wykorzystywana jest wełna mineralna, która wciskana jest w szczeliny miedzy belkami, tworząc grubą warstwę izolacji. W domkach jednorodzinnych wełna często jest też stosowana do ocieplania ściany miedzy domem, a garażem. Zapobiega to wyziębianiu się części mieszkalnej domu, wówczas gdy garaż nie jest, aż tak mocno nagrzewany, a różnica temperatur między tymi pomieszczeniami jest znacząca.

Wcześniej wymieniony, jako ważny element termoizolacji, został również klej, którym warstwa izolacyjna (styropian, płyta korkowa, itd.) ma zostać przyklejona do podłoża – najczęściej mowa tutaj o ścianach murowanych, betonie czy tynkach. Klej taki opracowany jest na bazie kauczuku oraz polietylenu, aby w pełni tworzyć nieprzepuszczalną warstwę izolacyjną.

Termoizolacja jest o tyle ważna, że pozwala utrzymać nie tylko ciepło wewnątrz pomieszczenia, ale również zimno podczas upalnych dni. Jeśli odpowiednio wychłodzimy pomieszczenie z pomocą na przykład klimatyzacji. Temperatura zostanie o wiele dłużej utrzymana, nawet podczas ogromnych upałów, jeśli pomieszczenie jest dobrze zaizolowane i zabezpieczone nieprzepuszczającymi elementami. W przypadku pomieszczenia bez termoizolacji, nagrzewanie się budynku będzie dużo szybsze, a klimatyzacje będzie musiała pracować na dużo wyższych obrotach. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie naszych domów czy biur przed utratą ciepła.