Kategorie

Kominki


filtruj / sortuj (pokaż)

Kominki

Kominki są doskonałym uzupełnieniem systemów grzewczych w budynku i świetnie sprawdzają się w domach jednorodzinnych. Czasem mogą zastąpić system centralnego ogrzewania, jednak przede wszystkim tworzą ciepły klimat i przyjemną atmosferę w chłodne jesienne wieczory.

Wkłady kominkowe, rodzaje kominków

Kominek to nie tylko sposób na uzyskanie ciepła w domu, ale także element dekoracyjny, który często staje się ozdobą salonu. Żywe, falujące płomienie ognia tworzą niesamowite obrazy, które miło jest podziwiać, siedząc w fotelu. Te walory doceniają także osoby, które nie mogą sobie pozwolić na tradycyjne wkłady kominkowe i wybierają w zamian nowoczesne kominki na biopaliwa. Jednak czy te dwie opcje to jedyny typy kominków? Nie. Poznaj ich rodzaje.

Do wyboru masz:

Kominki – jak wybrać

Wybór kominka zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest jego przeznaczenie. Jeśli chcesz używać kominka jedynie do celów dekoracyjnych, to wybierz pomiędzy tym otwartym, a biokominkiem. Jeśli jednak zależy Ci na mocy grzewczej, zdecyduj się na tradycyjny wkład kominkowi, kominek kaflowy, gazowy lub elektryczny. A jeśli dodatkowo chciałbyś podgrzewać wodę w instalacji wewnętrznej, to zdecyduj się na kominek z płaszczem wodnym.

Kominki otwarte a biokominki

Zarówno kominki otwarte, jak i biokominki są głównie elementem dekoracyjnym, o ile biokominki mają niewielką moc grzewczą, tak instalacje otwarte, z otwartym przewodem kominowym powodują duże straty ciepła, które ucieka z pomieszczenia i nie spełniają dobrze swoje roli. Jednak widok żywego płomienia pod kontrolą zdecydowanie wpływa na klimat wnętrza i działa uspokajająco na wielu użytkowników.

Wkłady kominkowe, kominki kaflowe, gazowe i elektryczne

Współczesne wkłady kominkowe mają różne wielkości i kształty, które łatwo dopasować do potrzeb użytkownika i przestrzeni, w której mają być zamontowane. Zamykane wkłady kominkowe na paliwa stałe charakteryzują się dużą mocą grzewczą i z powodzeniem mogą zastąpić instalacje grzewcze w domu. Niestety nowe przepisy budowlane ograniczają ich używanie, ale pomimo to stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych technik grzewczych. Podobnie jest z kominkami kaflowymi, które poza oczywistymi zaletami grzewczymi mają oryginalne walory estetyczne i świetnie uzupełniają wnętrza domów w klasycznym stylu.

O wiele mniej popularne są kominki gazowe i elektryczne, które można spotkać w zabudowie wielorodzinnej, w apartamentach. Ich różne kształty i wymiary umożliwiają montaż nawet na niewielkich przestrzeniach, gdzie poza ogrzewaniem zyskujemy także na estetycznie pomieszczenia.

Biokominki

Obecnie jednymi z ciekawszych rozwiązań dekoracyjnych, dzięki którym możemy obserwować ruch płomieni są biokominki, czyli wkłady kominkowe na biopaliwa, gdzie w wyniku ich spalania powstaje para wodna, w związku z czym nie potrzeba do ich montażu systemów kominowych. To sprawia, że sięgają po nie także mieszkańcy także niewielkich mieszkań w blokach.

Kompletne wyposażenie kominkowe

Dobrze wiemy, że wybierając produkty, dostępne w wielu wariantach, dobrze jest, gdy możemy przeglądać je w jednym miejscu. Dlatego w Icmarket znajdziesz wszystkie typy kominków, o których możesz pomyśleć. Poza samymi wkładami posiadamy w ofercie systemy obudowy i akcesoria do nich. Rozejrzyj się i wybierz to, czego potrzebujesz.