Kategorie

Piany PUR


filtruj / sortuj (pokaż)
Metalpur - piana PUR w bloku

976,51zł
1 127,61zł

Metalpur - piana PUR w bloku

Piany PUR

Piany PUR, czyli pianka poliuretanowa to materiał izolacyjny, który jest produkowany za pomocą specjalistycznego sprzętu. Pianka PUR ma dokładnie takie same właściwości izolacyjne jak wełna mineralna, ale jest lżejsza i łatwiejsza w użyciu. Najczęściej w trakcie budowy używa się pianek w formie aerozolu.

Do czego używa się pianki PUR?

Piany PUR używamy do różnych zadań, związanych z montażem, izolacją i uszczelnianiem różnych elementów. Między innymi do:

 • montażu drzwi i ościeżnic oraz montażu okien,
 • izolacji cieplnych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
 • izolacji cieplnych dachów,
 • uszczelnianiu,
 • osadzaniu schodów i parapetów,
 • klejeniu paneli ściennych i blachodachówek.

Piana PUR znajduje także zastosowanie w ociepleniach dachów. Zastępuje ona wówczas ocieplenie z wełny mineralnej. Tego typu piana nakładana jest jednak za pomocą specjalnych maszyn metodą natryskową, a jej produkcja odbywa się bezpośrednio na budowie.

Jakimi właściwościami cechują się piany PUR?

Chociaż zwykle opakowania zawierające piany poliuretanowe są niewielkie, to są one bardzo wydajne. Takie piany doskonale izolują termicznie i akustycznie, są niezwykle elastyczne, a jednocześnie umożliwiają bardzo trwałe połączenia. Gdy tylko utwardzą się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu, tworzą stabilne oparcie dla wielu elementów konstrukcyjnych. Ponadto są odporne na działanie mikroorganizmów, cechuje je także wysoki poziom wodoszczelności, a nade wszystko są bardzo łatwe w aplikacji.

Jakie są rodzaje piany PUR?

Ze względu na ich przeznaczenie i sposób aplikacji, w Icmarket oferujemy Ci piany PUR:

 • dwuskładnikowe (cechuje duża wytrzymałość i krótki czas wiązania, dobra do izolacji),
 • niskoprężne (doskonała do montażu ościeżnic drzwiowych i okiennych),
 • ognioodporne (stosowana w szczelinach dylatacyjnych różnych instalacji),
 • pistoletowe (wygodna forma aplikacji),
 • wężykowe (pozwalają na dotarcie do wąskich szczelin),
 • zimowe (doskonale izolują i są odporne na niskie temperatury).

Co warto wiedzieć o pianach PUR?

Pianki poliuretanowe dostępne w aerozolu to szybki sposób na wykonanie uszczelnień i połączeń różnych elementów. Bardzo często przydają się na budowie i w trakcie montażu, chociażby drzwi, okien, czy parapetów. Należy jednak wiedzieć, że w przypadku elementów drewnianych, warto stosować jest piany niskoprężne, które nie będą wypaczać powierzchni drewna. Nie oznacza to, że nie można ich łatwo zaaplikować, ponieważ podobnie jak inne piany, dostępne są one zarówno do aplikacji wężykiem, jak i pistoletem. W naszym sklepie znajdziesz piany PUR do różnych zastosowań.


Piana PUR jest wszechstronnym materiałem, który w budownictwie został uznany za jeden z najlepszych produktów izolacyjnych. Cechuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża, bez względu na to, z jakiego tworzywa zostało wykonane. W ofercie zgromadziliśmy piany niskoprężne, dwuskładnikowe, ognioodporne, do pistoletów, wężykowe i zimowe.