Kategorie

Hydroizolacje


filtruj / sortuj (pokaż)
Baumaster - dysperbit DN

53,19zł
57,11zł

Baumaster - dysperbit DN

Baumaster - izobit BR

118,46zł
127,22zł

Baumaster - izobit BR

Baumaster - izobit DK

118,46zł
127,22zł

Baumaster - izobit DK

Hydroizolacje

Hydroizolacje służą do ochrony przed wodą i wilgocią. Są one stosowane w różnych dziedzinach, takich jak budownictwo, inżynieria sanitarna i chemiczna. Izolacje tego typu mogą być stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Można je stosować na powierzchniach płaskich lub nierównych.

Czym jest hydroizolacja

Hydroizolacje służą do zapobiegania przenikaniu wody przez ściany, podłogi lub dachy. Są one stosowane również do ochrony urządzeń i instalacji przed wilgocią i korozją. Prawidłowo wykonana hydroizolacja chroni konstrukcję budynku przed niszczącym działaniem wody, zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów, chroni strukturę materiałów budowlanych przed uszkodzeniem, zabezpiecza przed zalaniem i wpływa na mikroklimat pomieszczeń.

Czego używa się do hydroizolacji

Popularnymi materiałami, które chronią poszczególne części budynku przed szkodliwym działaniem wody, są papa, folia czy blacha. Jednak to, który z nich wybrać, zależy przede wszystkim od przeznaczenia. Inne materiały posłużą do zabezpieczenia fundamentów, inne do ścian, a jeszcze inne do pozostałych powierzchni. Gdzie zatem należy stosować hydroizolację?

Rodzaje hydroizolacji w budownictwie

Hydroizolacje najczęściej stosuje się do zabezpieczenia fundamentów i piwnic, ścian i schodów zewnętrznych, balkonów, dachów, a także kuchni i łazienek. Jednak w jaki sposób?

Hydroizolacja fundamentów i piwnic

Fundamenty i piwnice to obowiązkowe części budynku, jakie należy zaizolować przed działaniem wód gruntowych, które łatwo mogą przenikać przez ich strukturę do wewnątrz, a co gorsze naruszać konstrukcje i negatywnie wpływać na jej stabilność. Używa się w tym celu papy, lepików lub styropianu.

Hydroizolacja ścian, podłóg i sufitów

Tego typu hydroizolacje wykonuje się najczęściej w pomieszczeniach mokrych, narażonych na bezpośrednie działanie wody, jak łazienki i kuchnie. Można wykonywać ją na całej powierzchni lub tylko na najbardziej narażonych na cieki wodne fragmentach. Najczęściej wykorzystuje się do tego folie w płynie, które tworzą skuteczną barierę ochronną.

Hydroizolacja dachu

Do hydroizolacji dachu najczęściej wykorzystuje się papę i masy bitumiczne, które tworzą grubą i szczelną warstwę ochronną, zapobiegającą przed bezpośrednim dostawanie się wody.

Chemia do hydroizolacji

W naszym sklepie posiadamy szeroki wybór chemii budowlanej przeznaczonej do hydroizolacji, a także innych materiałów, które jej służą. Dostępne są również narzędzia, które pomogą w jej poprawnym wykonaniu, oraz wszelkie akcesoria jak taśmy, kleje i silikony, bez których tego typu prace nie mogłyby się odbyć. Dlatego na pewno znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz.


Wykonanie hydroizolacji w wielu przypadkach jest niezbędnym etapem prac budowlanych. Materiały hydroizolacyjne stosuje się w pomieszczeniach o dużym natężeniu wilgoci, jak łazienka i kuchnia, ale także przy budowie tarasów i balkonów. W zależności od miejsca, w którym ma zostać wykonana izolacja, konieczny będzie dobór odpowiednich produktów. Oferta naszego sklepu obejmuje wszystkie materiały, które są stosowane tam, gdzie zachodzi konieczność wykonania hydroizolacji.