Kategorie

Materiały ścienne


filtruj / sortuj (pokaż)

Materiały ścienne

Postawienie ścian budynku wymaga dużej ilości materiałów. Począwszy od cegieł lub pustaków przez izolację po elewację. Zastosowanie konkretnych materiałów w odpowiedniej ilości gwarantuje stabilność ścian, odpowiednie właściwości termiczne budynku, jak i jego nienaganny wygląd. Aby osiągnąć te cele, należy stosować najlepsze materiały ścienne. Właśnie takie znajdziesz w Icmarket.

Jak wybrać materiały do budowy ścian?

Każda ściana potrzebuje dobrego oparcia. Jeśli nie przygotowałeś do tej pory fundamentów, możesz wykonać je z bloczków fundamentowych, które znajdziesz w naszym sklepie. Takie bloczki doskonale sprawdzają się w budowie ścian nośnych, piwnicznych, jak i wewnętrznych ścian działowych. Są doskonałe zarówno do wypełniania konstrukcji szkieletowych, jak i tradycyjnych metod budowy. Na przygotowanych fundamentach, możesz zacząć wznoszenie ścian, do których będziesz potrzebować innych materiałów.

Budowa ścian nośnych

Ściany budynku muszą być przede wszystkim solidnie i równo wykonane. Są one zaraz po fundamentach najważniejszym elementem konstrukcji, który bezpośrednio wpływa na jej stabilność. Zwłaszcza jeśli chodzi o ściany zewnętrzne. Dlatego do ich budowy należy używać cegły lub prefabrykatów z betonu komórkowego. Popularne są także pustaki z żużlobetonu lub keramzytobetonu. Wszystkie te materiały ścienne w Icmarket wybieramy tak, abyś kupując je, nie musiał się martwić o ich parametry, zapewniające doskonałe właściwości termiczne.

Materiały ścienne ceramiczne do budowy ścianek działowych

Ścianki działowe należą do lekkich konstrukcji, które przede wszystkim dzielą przestrzeń na pomieszczenia. Do ich budowy najlepiej sprawdzają się pustaki ceramiczne, które wyróżnia nie tylko łatwy montaż, ale też wysoka trwałość. Poza tym dobrze izolują akustycznie. Przy tym musisz wiedzieć, że do ściennych materiałów ceramicznych zalicza się także inne produkty. Są to na przykład nadproża, kształtki, czy płytki elewacyjne. Jednak te materiały na nic się zdadzą, jeśli nie wykonasz dobrej izolacji z użyciem zapraw i uszczelnień.

Materiały ścienne izolacyjne

Poza oczywistymi materiałami do budowy ścian potrzebujesz także materiałów izolacyjnych, uszczelniających i wykończeniowych. Dlatego przydadzą Ci się zaprawy murarskie, kleje, silikony, zaprawy do tynkowania, płytki klinkierowe, płyty izolacyjne i wiele innych materiałów, których nie może zabraknąć w trakcie stawiania ścian budynku. W Icmarket zadbaliśmy o to, byś nie musiał ich szukać w kilku różnych sklepach. Znajdziesz u nas wszystko, czego potrzebujesz do wznoszenia ścian.


Materiały ścienne pozwalają na postawienie ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz wykończenie niektórych powierzchni zewnętrznych (taras, schody). Wybór dobrej jakości materiałów przełoży się bezpośrednio na trwałość i stabilność konstrukcji oraz izolację cieplną. W ofercie posiadamy ceramikę, klinkiery, silikaty, beton komórkowy, bloczki keramzytowe a także kleje, zaprawy i tynki.