Kategorie

Chemia gospodarcza


filtruj / sortuj (pokaż)
Qmar - olej do klinkieru

48,78zł
52,13zł

Qmar - olej do klinkieru

Qmar - zmywacz wykwitów

34,77zł
37,49zł

Qmar - zmywacz wykwitów

Soudal - kit do parkietu

15,34zł
18,14zł

Soudal - kit do parkietu

Chemia gospodarcza

Chemia gospodarcza to preparaty, z jakich na co dzień korzystamy w domu i innych przestrzeniach, w których żyjemy i funkcjonujemy. Bez środków do czyszczenia podłóg, blatów, czy konserwacji zamków, wiele zadań, z jakimi mierzymy się na co dzień, byłaby trudniejsza w realizacji i bardziej uciążliwa.

Czym jest chemia gospodarcza?

Do chemii gospodarczej zaliczamy produkty czyszczące i konserwujące. Można je stosować w przemyśle, ale także w gospodarstwie domowym. Chemia gospodarcza obejmuje szeroki zakres preparatów, które mogą być stosowane do czyszczenia i konserwacji różnych powierzchni. W ofercie można znaleźć płyny czyszczące oraz profesjonalne linie preparatów smarujących.

Do czego używamy preparatów chemii gospodarczej?

Płyny czyszczące służą do usuwania zabrudzeń ze wszystkich rodzajów powierzchni, a także do dezynfekcji. Preparaty smarujące natomiast, należy stosować na elementach ruchomych, aby zapobiec ich przedwczesnemu zużyciu. W praktyce różne środki znajdują zastosowanie do różnych zadań.

Preparaty do mycia

Wśród wielu środków chemicznych z kategorii chemii gospodarczej, znajdziesz płyny do czyszczenia i mycia podłóg, szyb, drzwi, a także wszelkich innych powierzchni. Z odpowiednimi środkami wyczyścić płytki ceramiczne, blaty z kamieni, a także drewniane fronty mebli. Chociaż te produkty możesz kupić w wielu sklepach, to czasem potrzebujesz bardziej skutecznych produktów, które przeznaczone są dla profesjonalistów i które świetnie radzą sobie z usuwaniem trudnych zabrudzeń. W takich właśnie chwilach dobrze jest sięgnąć po ofertę, jaką przygotowaliśmy.

Wśród preparatów czyszczących, oprócz płynów do mycia i czyszczenia różnych powierzchni znajdziesz także produkty do usuwania zabrudzeń i plam różnego pochodzenia, w tym:

  • tłustych, oleistych plam;
  • smarów;
  • barwiących produktów spożywczych;
  • farb i lakierów;
  • pian;
  • pozostałości cementowych;
  • klejów;
  • osadu i pyłów poremontowych.

Z bogatą ofertą środków chemii gospodarczej łatwo wyczyścisz podłoża mineralne, umyjesz elewację i pozbędziesz się wszelkich, trudnych do usunięcia zabrudzeń, o które nietrudno, zwłaszcza w czasie budowy. Jednak samo czyszczenie to nie wszystko.

Preparaty do konserwacji

Zabezpieczając powierzchnię środkami konserwującymi i gruntującymi, na przykład podłogi, będziesz Ci łatwiej pozbyć się nowych zabrudzeń. Zadaniem tych preparatów jest bowiem ochrona przed wnikaniem plan i osadów w strukturę powierzchni. Dzięki temu nie będziesz musiał poświęcać wiele czasu na czyszczenie uciążliwego brudu.

Preparaty do smarowania

Wśród wielu środków chemii gospodarczej znajdziesz także preparaty smarujące, które są wręcz niezbędne, jeśli używasz różnych maszyn. Zwłaszcza profesjonalnych maszyn, z których często korzystasz. Możesz z nimi zabezpieczyć łożyska i trzpienie na przykład myjek, wiertarek, szlifierek, kosiarek, i wielu innych. Preparaty tego typu zmniejszają tarcie i nie pozwalają dostawać się drobinkom piasku i innym pyłom do kluczowych elementów silników i innych podzespołów w sprzęcie gospodarczym.

Chemia gospodarcza w Icmarket

W naszym sklepie oferujemy Ci środki chemii gospodarczej do wszystkich zdań. Zarówno do mycia, jak i konserwacji. Znajdziesz tu środki czyszczące i pielęgnacyjne do parkietu, a także do płytek, gresu, terakoty i innych powierzchni. Z produktami z naszego katalogu łatwiej pozbędziesz się uciążliwych zanieczyszczeń na różnych nawierzchniach, a dzięki środkom konserwującym usprawnisz działanie maszyn.


Chemia gospodarcza wykorzystywana jest niejednokrotnie w codziennych obowiązkach domowych. Pomaga w konserwacji i czyszczeniu parkietów oraz podłóg wykonanych z terakoty, gresu i płytek. W ofercie posiadamy również płyny czyszczące do różnych powierzchni i profesjonalne linie preparatów smarujących.