Kategorie

Farby


filtruj / sortuj (pokaż)

Farby i lakiery

Farby to szeroka gama produktów, do których zalicza się różne substancje stosowane do krycia powierzchni, nadając im określone kolory i wzory. Można ją nanosić pędzlem, wałkiem lub sprayem, a także rozprowadzać ją przy pomocy specjalnych narzędzi zwanych pistoletami natryskowymi. Lakiery są podobne do farb, ale ich głównym celem jest chronienie powierzchni przed uszkodzeniami i zabrudzeniami.

Jaka jest różnica między farbą a lakierem

Głównym zadaniem farb jest uzyskanie efektu dekoracyjnego malowanej powierzchni. Natomiast lakieru – zabezpieczenie i ochrona tej powierzchni przed działaniem różnych czynników zewnętrznych. Lakier ma o wiele bardziej płynną konsystencję i tworzy gładką fakturę na malowanej powierzchni, przez co zapobiega jej zabrudzeniom i zniszczeniom. Lakierowane powierzchnie są o wiele bardziej odporne za zarysowania i zadrapania, a jeśli zostaną w ten sposób uszkodzone, to można je szybko odnowić. Farba nie tworzy warstwy ochronnej, przez co uszkodzone powierzchni najczęściej trzeba odnawiać, uzupełniając ubytki przed ich ponownym malowaniem.

Kiedy stosować farby, a kiedy lakiery

Farby stosujemy wtedy, gdy chcemy uzyskać dekoracyjny efekt na określonej powierzchni. Najczęściej farby kojarzą nam się słusznie z substancjami do krycia ścian wewnętrznych budynku, ale nie są to jedyne rodzaje farb, jakie można spotkać na rynku. Lakiery z kolei często kojarzą nam się z malowaniem powierzchni metalowych jak karoseria samochodu (lakiery samochodowe), ogrodzenia działek czy balustrady. Jednak to także nie jest ich jedyne zastosowanie i można znaleźć dużo więcej rodzajów lakierów, które są dostępne w sklepach.

Rodzaje farb

Wśród szerokiej gamy produktów kryjących ściany i inne powierzchnie, możesz znaleźć:

Wśród lakierów z kolei możesz znaleźć lakiery podkładowe, lakiery nawierzchniowe, czy lakierobejce do drewna. Oczywiście moglibyśmy wyróżnić więcej kategorii tych produktów i podzielić je bardziej szczegółowo, gdyż podobnie jak farby, na rynku można znaleźć lakiery o różnym przeznaczeniu.

Farby i lakiery w Icmarket

Farby i lakiery dzielimy nie tylko ze względu na zastosowanie, ale także na substancje składowe. Każda z nich z kolei może występować w szerokiej gamie kolorystycznej, aby łatwo uzyskać oczekiwany efekt, dopasowany do pozostałych elementów. Na przykład farby do ścian wewnętrznych dopasowane do mebli. W Icmarket masz ogromny wybór farb i lakierów, od najlepszych producentów. Znajdziesz tu zarówno farby na elewację, jak i farby do wnętrz. Nie brakuje tu także farb strukturalnych z efektami dekoracyjnymi czy specjalistycznych farb, chociażby do grzejników. Zwyczajnie rozejrzyj się i znajdź produkt, którego potrzebujesz.


Farby są jednym z najpopularniejszych materiałów przeznaczonych do prac wykończeniowych. Ze względu na odmienne właściwości i parametry techniczne, mogą zostać wykorzystane do malowania ścian wewnątrz budynków, ale także do wszelkich konstrukcji znajdujących się na zewnątrz. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór produktów, dopasowanych do potrzeb profesjonalistów i domowych majsterkowiczów.