Kategorie

Chemia dla przemysłu


filtruj / sortuj (pokaż)

Chemia przemysłowa

Czym jest chemia dla przemysłu? To wszelkie środki, do czyszczenia silnie zabrudzonych powierzchni i konserwacji tychże powierzchni w celu ich zabezpieczenia przed działaniem szkodliwych dla nich czynników, które powodują ich trwałe zabrudzenia i uszkodzenia. Co zatem należy do środków chemii przemysłowej?

Rodzaje chemii przemysłowej

Wśród różnych rodzajów chemii przemysłowej możesz znaleźć takie kategorie jak materiały antykorozyjne i konserwujące, płyny czyszczące, płyny smarujące czy uszczelniacze. W odróżnieniu od powszechnie dostępnych środków tego typu, dla zastosowań domowych, produkty chemii przemysłowej wyróżniają się dużo większym skoncentrowaniem składników aktywnych i zdecydowanie silniejszym działaniem. Należy jednak wziąć przy tym pod uwagę, że tego typu produkty mają bardziej drażniący wpływ na organizm człowieka i ich stosowanie powinno być ściśle przestrzegane zgodnie z zalecaniami na etykiecie. Często wymaga one użycia specjalnych maseczek, strojów i rękawiczek ochronnych, które zapobiegną działaniu szkodliwych czynników.

Środki chemii dla przemysłu

Środki chemii dla przemysłu przydają się zarówno w trakcie, jak i zaraz po zakończeniu budowy, ale też w czasie użytkowania pomieszczeń przemysłowych wewnątrz i elementów architektury w przestrzeni na zewnątrz budynku. Powierzchnie przemysłowe są bowiem narażone na zabrudzenia i szkodliwe działanie różnych środków chemicznych, smarów, olejów i płynów, które nie tylko wpływają na estetykę i strukturę powierzchni, z jaką się stykają, ale mogą też oddziaływać na człowieka. Dlatego należy je neutralizować i czyścić odpowiednimi płynami. Wyczyszczone zaś powierzchnie konserwować, by uodpornić je na kolejne zabrudzenia.

Wśród wielu środków z kategorii chemii przemysłowej można znaleźć także preparaty gruntujące do drewna czy farby do metalu, które chronią konkretne powierzchnie przed działaniem wody, ograniczają kolejno ich pęcznienie i korozję. W Icmarket nie brakuje także uszczelniaczy, którymi można zabezpieczyć wszystkie połączenia pomiędzy różnymi powierzchniami.

Gdzie używa się środków chemii przemysłowej?

Środki chemii przemysłowej mogą być bardzo przydatne w wielu różnych sytuacjach. Są one skuteczne w czyszczeniu i dezynfekcji powierzchni oraz usuwaniu niebezpiecznych substancji. Jednakże należy pamiętać, że są to substancje chemiczne i mogą one być niebezpieczne dla zdrowia ludzi i środowiska. Dlatego też ważne jest stosować je zgodnie z instrukcjami producenta oraz chronić się przed kontaktem z nimi. W naszym sklepie znajdziesz skuteczne środki chemii dla przemysłu do wielu zastosować. Sprawdź sam.


Chemia budowlana, chemia przemysłowa stosowana w przemyśle wymaga niezawodnych rozwiązań. Materiały antykorozyjne i konserwujące pozwolą na zabezpieczenie wielu powierzchni, a płyny czyszczące i smarujące pomogą utrzymać je w nienagannym stanie. Szeroka oferta uszczelniaczy pozwoli wybrać materiały przeznaczone do wielu specjalistycznych zastosowań.