Kategorie

Urządzenia i sprzęty


filtruj / sortuj (pokaż)
BeF - piec wolnostojący BeF Virgo 7

10 145,04zł
12 343,05zł

BeF - piec wolnostojący BeF Virgo 7

Urządzenia i sprzęty

Komfortowy dom to taki, który odpowiada na podstawowe potrzeby jego mieszkańców i oferuje coś więcej, co wpływa na ich samopoczucie i poprawia korzystanie z wielu pomieszczeń. Żeby tak się działo, musi być wyposażony w odpowiednie systemy i urządzenia, które podniosą jego funkcjonalność. Jakie to urządzenia?

Urządzenia centralne

Bez pieca czy kotła grzewczego, trudno byłoby ogrzać budynek zimą. Chociaż częściowe te zadanie mogą spełniać kominki. To jednak podstawowe urządzenia, z których przynajmniej jedno znajduje się w niemal każdym domu. Nie wszyscy decydują się natomiast na klimatyzację czy wentylatory. Tymczasem sprawny system wymiany powietrza, doskonale poprawia jego jakość. Odczujesz to zwłaszcza latem, gdy wysokie temperatury na zewnątrz będą powodować duchotę wewnątrz pomieszczeń. Jakie jeszcze urządzenia centralne stosuje się w domu?

Coraz częściej inwestorzy decydują się na odkurzacze centralne, które zdecydowanie ułatwiają sprzątanie wnętrz. Nie działałby on jednak bez odpowiedniego osprzętu i rozprowadzonej w budynku instalacji rurowej. Podobnie jak zbiorniki na ciepłą wodę nie spełniałyby swojej funkcji bez odpowiednich systemów podgrzewania. Dzięki takim urządzeniom, mieszkańcy domu mogą cieszyć się z wielu udogodnień, jednak może być ich jeszcze więcej.

Sprzęty domowe zwiększające bezpieczeństwo budynku

Każdy budynek narażony jest na powstanie pożaru poprzez wadliwe działanie instalacji czy brak kontroli nad urządzeniem. Dlatego warto wyposażyć go w czujniki dymu, tlenku węgla czy gazu ziemnego. Podobnie, jak warto jest zabezpieczyć dom czy inny budynek przed dostępem i działaniem niepożądanych osób. Dlatego przydać się mogą kamery przemysłowe.

Obsługa tych wszystkich urządzeń byłaby trudna, gdyby nie sterowniki i systemy automatycznej obsługi. Dzięki nim można usprawnić działanie, chociażby wyciągów kominowych, systemów dystrybucji gorącego powietrza czy regulację pompy. Zautomatyzowanie działania takich urządzeń pozwala także ich użytkownikom na większą swobodę i brak ciągłej kontroli manualnej.

Wygoda i komfort użytkowania dzięki sprzętom i urządzeniom

Instalując wiele urządzeń, które automatyzują i poprawiają działanie wielu kluczowych instalacji, zdecydowanie zwiększa komfort mieszkańców. Podobnie jak dodanie sprzętów, które oferują dodatkowe funkcjonalności. W Icmarket zebraliśmy je w jednej kategorii i teraz możesz łatwo wybierać spośród nich te, które potrzebujesz.


Wyposażenie domu w różnego rodzaju sprzęty i urządzenia, pozwala odnieść wymierne korzyści estetyczne i podnieść jego funkcjonalność. Latem przydadzą się klimatyzatory, z kolei zimowymi wieczorami warto ogrzać się przy kominku. Dla poprawy bezpieczeństwa warto zamontować czujniki dymu, tlenku węgla lub gazu ziemnego. W przypadku dużych obszarów przemysłowych polecamy zainstalowanie kamer, rejestrujących obrazy w wysokiej jakości.