Kategorie

Wizualizery

Wizualizery Budowlane. Zadanie bywa nie łatwe dla ludzi z wielką wyobraźnią. Otóż trzeba "zobaczyć" coś czego de facto nie ma. Jak będzie wyglądało wnętrze w takich kolorach , a jak w innych. Czy do tego kolory tynku pasuje taka czy inna dachówka. Jak ustawić meble, rozmieścić dziesiątki drobiazgów w pomieszczeniu. Można wizualizować również przebiegi instalacji i całe ciągi instalacyjne. Można wreszcie budować dom zupełnie od podstaw jednak nie w "realu" tylko klikając myszką. Wszystko to znacznie pomaga podjąć ostateczne decyzje co do wyboru ostatecznej koncepcji. Wiem , że wielu projektantów korzysta ze zgromadzonych w niniejszej zakładce wizualizerów, do czego i Państwa zachęcamy.
Zapraszamy - Zespół Materiały Budowlane Icmarket - Wizualizery Budowlane.

Firma/Autor Opis/Link
ALPOL ALPOL - dom w kolorach
ASIAN PAINTS ASIAN PAINTS - pomaluj swój dom
BARLINEK BARLINEK - aranżator wnętrz
BAUMIT BAUMIT - color designer
BECKERS BECKERS - inspiracje kolorystyczne
BEHR BEHR - wizualizer
BLUEPRINT HOMES BLUEPRINT HOMES - wizualizer domu
CAPAROL CAPAROL - aplikacja Moja Fasada
CARETTA CARETTA - wizualizer dachów
CARLISLE HOMES CARLISLE HOMES - kreator domu i wnętrza
DEKORAL DEKORAL - inspiracje
DEKORAL DEKORAL - wizualizer
DULUX DULUX - wizualizer kolorowanie ścian
ENVISIONEER EXPRESS ENVISIONEER EXPRESS - program do projektowania
FAST FAST - wizualizer
FLOOR PLAN CREATOR FLOOR PLAN CREATOR - kreator mieszkania
FOX DEKORATOR FOX DEKORATOR - wizualizer
GAMRAT GAMRAT - zaprojektuj swój dom
GARDEN PUZZLE GARDEN PUZZLE - wizualizer ogrodu
GERARD GERARD - symulator dachu
GLIDDEN GLIDDEN - pomaluj swój dom i wnętrze
GREINPLAST GREINPLAST - aranżacja wnętrza
HENLEY HENLEY - wizualizer domu i wnętrza
HERMAN MILLER HERMAN MILLER - modele 3D
HOMESTYLER HOMESTYLER - zaprojektuj swój dom w 3D
IKEA IKEA - narzędzia do planowania
KABE KABE - pokoloruj dom i wnętrze
KABE KABE - zaprojektuj tynk mozaikowy
KD MAX KD MAX - program do projektowania mebli i wnętrz
KNAUF BAUPRODUKTE KNAUF BAUPRODUKTE - dobór kolorystyczny elewacji
KNAUF BAUPRODUKTE KNAUF BAUPRODUKTE - dobór kolorystyczny fugi
KOŁO KOŁO - program do projektowania łazienki
LAKMA LAKMA - pomaluj swój dom
MAGNAT MAGNAT - kreator wnętrz
MEBLE.PL MEBLE.PL - zaprojektuj swój mebel
MITECH MITECH - wizualizer elewacji bloku
MITECH MITECH - wizualizer elewacji domu
MITECH MITECH - wizualizer elewacji kamienicy
MITECH MITECH - wizualizer wnętrz
PLANTATION HOMES PLANTATION HOMES - wizualizer domu
POLIFARB POLIFARB - wizualizacja
PPG PPG - wizualizer
PROFIX PROFIX - wizualizer samochodowy
PROVIA PROVIA - zaprojektuj swój dom
QUICK MIX QUICK MIX - kreator domu
QUICK MIX QUICK MIX - program do kreacji fasad domów
QUICK-MIX QUICK-MIX - komputerowy dobór kolorów i spoin do klinkieru
ROOMSTYLER ROOMSTYLER - planowanie pokoju 3D
SHERWIN WILLIAMS SHERWIN WILLIAMS - wizualizer kolorów
ŚNIEŻKA ŚNIEŻKA - kreator wnętrz
TERMOORGANIKA TERMOORGANIKA - wizualizer Ariel
TERMOORGANIKA TERMOORGANIKA - wizualizer kolorów
TERMOORGANIKA TERMOORGANIKA - wizualizer Ptyś
TIKKURILA TIKKURILA - wizualizer
VIDARON VIDARON - wizualizer drewno

Wizualizer w pewnym stopniu jest jak malowanie obrazu na płótnie. Ludzie z wielką wyobraźnią mają tak zwane pole do popisu, aby zobaczyć coś czego tak naprawdę jeszcze nie ma na ekranie komputera, poprzez użycie odpowiedniego oprogramowania. Przy tych zdobyczach dzisiejszej techniki, możemy zobaczyć jak będzie kształtować się wnętrze naszego domu. Umożliwia on sprawdzenie w jaki sposób będzie się przedstawiał punkt naszego odniesienia, a jak w innych.

Różnorodność zastosowania tegoż programu jest przeogromna. Zwizualizować możemy np. przebieg zarówno instalacji, jak i ciągi instalacyjne. Możemy w końcu zbudować dom zupełnie od podstaw nie w tak zwanym "realu" za pomocą laptopa. Wszystko to znacznie ułatwia podjąć ostateczną decyzję co do efektu końcowego naszej koncepcji. Sklepy i usługi budowlane cieszą się tak bogatym rynkiem materiałów wykończeniowych, że nie sztuką jest kupić tego co nam się podoba i zgodnie z aktualnymi trendami. Wyzwaniem jest dokonać najwłaściwszego wyboru. Dobrym sposobem jest ograniczenie do dwóch, trzech barw, materiałów oraz struktur. Za pomocą wizualizacji mieszkania bądź domu otrzymamy efekt stylowej przestrzeni. Program aranżuję spójną, wyważoną, jasną i obszerną przestrzeń. Fachowa wiedza projektantów współpracująca z klientami uchwyci każdy szczegół naszego projektu.

Na rynku budowlanym możemy również spotkać się z wizualizacją 3D, wspomagając tworzeniu naszego projektu w trójwymiarowym świetle. Firmy zajmujące się wizualizacją 3D dają możliwość wglądu projektu domu, na podstawie danego planu. Architekci skupiają się na wielu aspektach, projektując dla konkretnej osoby w określonym miejscu dany projekt.

Dla potrzeb uchwycenia doskonałego efektu, należy zrobić dobrą i efektywną wizualizację 3D elewacji, jak również dokładny z odpowiednimi parametrami model 3D całego budynku, w zgodzie ze stanem faktycznym otoczenia. Projekt musi także uwzględnić sąsiednie zarówno zabudowania, drogi jak i roślinność występująca w tym rejonie. W celu uzyskania odpowiedniego efektu, architekci wykonują także oddzielne wizualizacje 3D ogrodu.

Program trójwymiarowego obrazu, przydatny jest zarówno dla osób pragnących zobaczyć swój wymarzony dom, jak i dla deweloperów tworzących osiedla i innych punktów różnych usług. Praca wymaga wielkiego skupienia oraz zmysłu estetycznego, aczkolwiek efekt końcowy często zaskakuję samego klienta. Głównie od naszej wyobraźni zależy jego ekspozycja, współpracując z architektem, który wykonuje pracę w specjalistycznym programie np. CAD. Jednakże wykreowanie niepowtarzalnego klimatu, wymownego ujęcia detali i ciekawej atmosfery należy do fachowców.

Architekci często korzystają dodając do zwykłej wizualizacji jakiegoś ludzkiego pierwiastka, szczegół, który wnosi do inwestycji odrobinę życia. Przypominając tym dla kogo służy inwestycja. Uchwycenie codziennego życia, dodaję wizualizacji odrobinę naturalności, współgrając z określeniem wielkości budynku do człowieka. Dodanie przedmiotów codziennego użytku do wizualizacji, również doda atrakcyjniejszego wglądu.