Kategorie

Czym są folie w płynie?

Folie w płynie to rodzaj podkładu, który jest stosowany na różnego rodzaju powierzchnie. Jest on używany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków do hydroizolacji powierzchni. Folie w płynie są stosowane na powierzchniach takich jak ściany, dachy, posadzki lub stropy. To nic innego jak płynna elastyczna masa, którą rozsmarowuje się na powierzchni za pomocą pędzla lub wałka. Po odpowiednim dla niej czasie wiązania i utwardzenia przypomina swoją strukturą nieprzesiąkliwą gumę.

Do czego używa się folii w płynie?

Folia w płynie to elastyczna powłoka, która jest stosowana na różnego rodzaju powierzchniach. Używa się jej do zabezpieczenia powierzchni budynku przed działaniem wody i wilgoci. Najczęściej spotykane zastosowanie to te w łazience. Taką folią zabezpiecza się całą lub najbardziej narażoną na działanie wody część łazienki, zazwyczaj w okolicach prysznica lub wanny, tak aby uchronić ściany i podłogi przed wnikaniem w nie wody. Z tego samego powodu folię w płynie stosuje się także w kuchniach i pralniach, a coraz częściej także w piwnicach i kotłowniach.

Stosowanie folii w płynie na zewnątrz

Folia w płynie może być stosowane także na zewnątrz, zwłaszcza w izolacji fundamentów i ścian, ale także betonowych posadzek balkonów i tarasów, na których układamy płytki. Dzięki temu zabezpieczone w ten sposób posadzki będą w stanie wytrzymać większe naprężenia w czasie mroźnych dni. Nie będą także podatne na działanie wody, która mogłaby wypłukiwać klej na podłożu pod płytkami.

Czy warto stosować folię w płynie?

Folie w płynie mają wiele zalet. Są one łatwe do nałożenia i mogą być stosowane na różnych powierzchniach. Oprócz tego, że skutecznie zabezpieczają strukturę ścian, stropów i posadzek przed szkodliwym działaniem wody, folie w płynie są także skuteczną metodą ochrony przed korozją i zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi sprzętów, na które mogłaby działać woda. Dlatego stosowanie folii minimalizuje ryzyko negatywnych skutków zalania. Ponadto jej położenie nie wpływa na przyczepność takich materiałów jak płytki ceramiczne czy panele. Dzięki temu bez obaw możesz stosować ją w każdym miejscu.

Jaka jest wydajność folii w płynie?

Folie w płynie są bardzo wydajne. Chociaż dokładne wartości zależą od konkretnego produktu, to średnio 15 kilogramów folii wystarcza aż na 10 m2 powierzchni. Przy tym jej cena jest stosunkowo niewielka, dlatego warto z niej korzystać, by uniknąć wielu możliwych w czasie użytkowania budynku kłopotów.


Folie w płynie można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz posesji. Taka powłoka uszczelniająca jest zabezpieczeniem przed chłonięciem wilgoci. Nasze produkty charakteryzuje wysoka elastyczność, duża wytrzymałość i wyjątkowa trwałość. W ofercie posiadamy zarówno folie w płynie, jak i masy uszczelniające.