Kategorie

Blog

Budowa czy zakup domu – na co zwrócić uwagę?

Budowa czy zakup domu – na co zwrócić uwagę?

Cena i czas

W większości przypadków to właśnie wybudowanie domu jest tańsze niż zakup gotowego budynku. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu będziesz mieć kontrolę nad potrzebnymi materiałami czy kosztami związanymi z ekipą remontową. Jednak samodzielna budowa domu wiąże się z wysokim zaangażowaniem czasowym, którego możemy uniknąć decydując się na zakup wybudowanego budynku. Deweloperzy oferują nam stałość ceny i gwarancje jakości wykonywanych usług.

Lokalizacja

O ile budowa własnego domu daje nam szersze pole możliwości wyboru lokalizacji to bardzo często okazuje się, że gotowe budynki zaprojektowano z myślą o najbardziej wybrednych klientach. Deweloperzy oferują nam zespoły budynków znajdujące się nieopodal lasów czy na peryferiach miasta, a dodatkową zaletą jest estetyka sąsiedztwa. Gotowe domy budowane są w podobny sposób, bądź z wykorzystaniem jednego projektu. Takie osiedla domów jednorodzinnych w pewien sposób stanowią naszą wizytówkę. Kto z nas nie chciałby mieszkać w pięknej okolicy?

Domy pod klucz

Coraz więcej deweloperów oferuje budowę domu z wykończeniem pod klucz. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu na poszukiwanie odpowiedniego architekta wnętrz. Dawane przez nas wskazówki sprawią, że dom który zakupimy będzie przypominał ten, o którym dawno marzyliśmy. Jeśli jednak nie jest to rozwiązanie dla nas, a w swoim wnętrzu cenimy indywidualność warto sugerować się tym przy wyborze własnego architekta i zapoznać z jego przykładowymi pracami.

Formalności

W przypadku zakupu gotowego domu większość formalności mamy już z głowy, niestety inaczej jest w przypadku budowy domu – od samego początku musimy wszystko załatwić sami, choćby pozwolenie na budowę, które decyduje o czasie rozpoczęcia naszych prac budowlanych.

Teren zielony

Jeśli jesteśmy właścicielami dużej działki możemy zaprojektować swój dom w taki sposób, aby był on znacznie większy niż ten oferowany przez dewelopera. Najnowsze oferty gotowych domów cechują się posiadaniem ogródka, jednak nie ma możliwości jego zwiększenia. Oferta gotowego domu nie jest dla tych, którzy cenią sobie przestrzeń przydomową.

Projekt

Jeśli zdecydujemy się na własny projekt, możemy dokonywać szerokiego wachlarza zmian, a o większości rzeczy decydujemy sami. W przypadku zakupu domu od dewelopera również możemy nanosić poprawki, jednak ich zakres jest znacznie węższy.

Większe aglomeracje

Kiedy marzymy o domu, który znajdowałby się w większym mieście, w dość niedalekiej odległości od centrum, warto zdecydować się na zakup domu bezpośrednio od dewelopera. W większych miastach grunty są znacznie droższe i mogą obciążyć nasze finanseprzez co budowa domu na własną rękę może okazać się bardzo kosztowna.

Zerknijcie na naszą bazę gotowych projektów: tutaj

wstecz do kategorii: Budownictwo, Gospodarka, Ekonomia