Kategorie

Blog

Kategoria: Budownictwo, Gospodarka, Ekonomia

Czy kominek to na pewno dobry pomysł?

Czy kominek to na pewno dobry pomysł?

Obecnie posiadanie kominka w domu nie należy do rzadkości. Można go spotkać w wielu domach jednorodzinnych, a także w mieszkaniach. Kominek nie tylko wpływa na estetykę pomieszczenia, ale może być także wykorzystany do tego, aby stać się dodatkowym źródłem ciepła. Posiadanie kominka na drewno ma swoich zwolenników jak i przeciwników.

czytaj dalej: Czy kominek to na pewno dobry pomysł?

5 etapów prac remontowych

5 etapów prac remontowych

Remont jest wydarzeniem, z którym związanych jest wiele mniej lub bardziej zaplanowanych aktywności. Wiele myśli i emocji - pozytywnych jak i negatywnych. Wiele wywierconych i zaklejonych później dziur w ścianach. Oraz wiele, wiele więcej różnych przeciwieństw. Co to za przeciwieństwa? Czy można coś zrobić, aby ich uniknąć? Odpowiedź na to pytanie poznasz po przeczytaniu poniższego artykułu, który z przymrużeniem oka, dzieli remont na 5 etapów.

czytaj dalej: 5 etapów prac remontowych

Budowa czy zakup domu – na co zwrócić uwagę?

Budowa czy zakup domu – na co zwrócić uwagę?

Do posiadania własnego domu kusi nas perspektywa prywatności, wielkości przestrzeni, posiadania własnego garażu, czy ogrodu. Decyzja o miejscu, w którym będziemy spędzać sporą część naszego życia nie może być podejmowana pochopnie, dlatego warto rozważyć ją wielowymiarowo, aby nie żałować podjętej przez siebie decyzji. Budowa czy kupno domu – to jeden z pierwszych dylematów, przed którym stoi wiele osób chcących posiadać swoje cztery kąty. Poniżej znajdziecie kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

czytaj dalej: Budowa czy zakup domu – na co zwrócić uwagę?

Czym jest termomodernizacja i dlaczego jest ona tak ważna?

Czym jest termomodernizacja i dlaczego jest ona tak ważna?

Znaczna część domów w Polsce nadal pozostaje nieocieplona, przez co o wiele szybciej się wychładzają i mają o wiele większe zapotrzebowanie na energię cieplną niż w przypadku domów ocieplonych.

czytaj dalej: Czym jest termomodernizacja i dlaczego jest ona tak ważna?

Efektywne przeprowadzenie remontu

Efektywne przeprowadzenie remontu

Remont. Wydarzenie, które niesie ze sobą wiele uczuć i emocji. Z jednej strony jest ekscytujące, bo wprowadza wiele nowości w naszym życiu – zmieniamy kolor ścian, elementy wystroju poszczególnych pokoi czy nawet układ całego wnętrza. Z drugiej strony to bardzo napięty okres, czasami powodujący kłótnie spowodowane różnicą wizji na efekt końcowy albo frustrację przez utrudnienia w pracy. Jak sprawić by ten czas minął przy jak najmniejszej ilości przeszkód? Czego się spodziewać w trakcie remontu? Przeczytasz o tym w poniższym artykule.

czytaj dalej: Efektywne przeprowadzenie remontu

Systemy ociepleń - bądź gotowy na przyszłą zimę

Systemy ociepleń - bądź gotowy na przyszłą zimę

Wybór idealnego systemu ociepleń jest nie lada wyzwaniem. To jedna z ważniejszych decyzji podczas budowy nowego lub remontu starego domu. Ważne są nie tylko korzyści w postaci komfortu mieszkańców i oszczędności energii. Istotna jest również jego trwałość i estetyka. Przed wyborem warto zadać sobie pytania takie jak: • Jaki jest nasz budżet? Sprecyzowanie ceny już na wstępie rozważań pozwolą wykluczyć kilka rozwiązań. • Ile ciepła ma dawać ściana? To pomoże określić grubość izolacji. • Gdzie stoi, jak wygląda dom, dodatkowo jaki jest planowany kolor elewacji? To pytanie ułatwi dobór tynku. • Kto będzie układał ocieplenie? Ustalcie czy najpierw wybierzecie ekipę i potem ustalicie materiał (taki z którym ekipa miała jak najwięcej do czynienia) czy najpierw wybierzecie materiał i do niego dostosujecie ekipę.

czytaj dalej: Systemy ociepleń - bądź gotowy na przyszłą zimę

Dom piętrowy czy parterowy? Jak wybrać?

Dom piętrowy czy parterowy? Jak wybrać?

Który pomysł bardziej do Ciebie przemawia? Poznaj zalety oraz wady obu rodzajów zabudowy i wybierz ten idealny dla siebie. Mniejsze, tańsze w budowie i zapewniające bliskość natury domy parterowe, ze względu na wiele swoich zalet od dawna cieszą się nieprzemijającym powodzeniem, szczególnie wśród starszych osób. To dobry wybór dla ceniących wygodę oraz ekonomiczność. Ostatnio jednak trendy się zmieniają, dlatego rośnie zainteresowanie piętrową zabudową. Rozległa przestrzeń, widok z piętra, balkon, wysokie sufity oraz nietypowy kształt intrygują młodsze pokolenia.

czytaj dalej: Dom piętrowy czy parterowy? Jak wybrać?

Otuliny, co to takiego?

Otuliny, co to takiego?

Wszystko posiada warstwy. Kiedy jest Nam zimno, zakładamy bluzę, czy kurtkę. Kiedy trzeba coś poddać izolacji, również nakładamy warstwę. Słowem, warstwy nakłada się, aby coś otulić. I najprościej rzecz ujmując, tym właśnie są otuliny, nie mają one zastosowania wyłącznie w budownictwie. Skupmy się jednak na tej konkretnej dziedzinie i pochylmy się nad tym, po co konkretnie się je zakłada i jak dobrać odpowiednią otulinę

czytaj dalej: Otuliny, co to takiego?

Rodzaje dachówek

Kiedy wyobrażamy sobie, co składa się na konstrukcję domu rodzinnego, do głowy przychodzi nam furtka, pięknie zadbany ogródek, podjazd dla samochodu oraz przestronny, nierzadko piętrowy, budynek z dużymi oknami i rozległym dachem, który wbrew pozorom, stanowi bardzo istotną część każdego domu. To on jako pierwszy wrzuca się w oczy, gdy widzimy dom z daleka, a z lotu ptaka jest jego jedyną, reprezentacyjną częścią. Aby dach naszego domu się wyróżniał, musi składać się z odpowiedniego pokrycia dachowego, czyli dachówki. Wybór tej odpowiedniej wcale nie jest tak prosty, jak może się wydawać.

czytaj dalej: Rodzaje dachówek

Akustoizolacja

Akustoizolacja to nic innego, jak zapewnienie odpowiedniej izolacyjności ścian zewnętrznych, wewnętrznych oraz stropów. Celem tego zabiegu jest wyeliminowanie niepożądanych dźwięków, które rozchodzą się wewnątrz domu bądź przenikają z jego otoczenia.

czytaj dalej: Akustoizolacja

Czym jest styropian i jakie są jego zastosowania?

Czym jest styropian i jakie są jego zastosowania? To spieniony polistyren, a konkretnie tworzywo sztuczne otrzymane poprzez spienienie litych granulek polistyrenu. Składa się z połączonych ze sobą elementów w kształcie zbliżonym do obłego. W zależności od stopnia spienienia uzyskuje się styropian o różnej gęstości. Te o małej gęstości są słabe mechanicznie i łatwo ulegają zgnieceniu, o większej są twardsze. Styropian jest materiałem bezpiecznym dla środowiska, ponieważ nie wydziela toksycznych i szkodliwych substancji. Łatwość obróbki pozwala na tworzenie projektów o dowolnej geometrii, nawet najbardziej skomplikowanej. Zachowuje stabilność struktury w szerokim zakresie temperatur od -170 do + 80 stopni. Można go łatwo przetwarzać, montować, na przykład przy użyciu zwykłych klejów budowlanych. Posiada wysoką odporność na różnorodne chemikalia i czynniki biologiczne.

czytaj dalej: Czym jest styropian i jakie są jego zastosowania?

Sorry Panie Kosztorysancie, Sorry

Sorry Panie Kosztorysancie, Sorry

Jest w narodzie pewna zła skłonność, którą chętnie bym wyplenił. Oczywiście wiem, że „się nie da”. Chce jednak o tym głośno powiedzieć bo rzecz wymaga choćby lekko podniesionego głosu. Mówię Szanowni Państwo o formułowaniu tzw ofert na materiały budowlane. W sytuacji tak wielkiej podaży materiałów budowlanych jest zrozumiałe i oczywiste, że klienci wybierają, przebierają, proszą o tworzenie ofert, żeby tym łatwiej porównać i dokonać optymalnego wyboru materiału i miejsca zakupu. W przypadku materiału na dom czy inwestycje firmową w grę wchodzą tzw „nie małe pieniądze” więc trzeba się dobrze zastanowić przed ostateczną decyzja. Tak jest i tak powinno być. Standard.

czytaj dalej: Sorry Panie Kosztorysancie, Sorry

Pamiętam jak Pan Daniel Passent...

Pamiętam jak Pan Daniel Passent w jednym z programów telewizyjnych – tak trochę mimochodem, tak żeby o tym co mówił nie można było powiedzieć „tak, to jego pogląd”, jednak bardzo wyraźnie stwierdził , że już trudno mu słuchać tych pojękiwań polskich biznesmenów, przedsiębiorców, „którym wszystko się należy za tworzenie miejsc pracy i nic im się nie podoba – za duże podatki, za duże koszty pracy” … Był leciutko „zagotowany”. Miał ewidentnie dosyć tego „jęku”. Przecież to nieprawda , że w Polsce są największe podatki – tu przykład Skandynawii i dalej w tym tonie. Dyskusja w której uczestniczył to gdzieś początek afery taśmowej, podsłuchowej. No cóż.. ja na to patrzę z perspektywy zasadniczo różnej.

czytaj dalej: Pamiętam jak Pan Daniel Passent...

Street Art czy …"syf"

Street Art czy …"syf"

Jestem zdeklarowanym wrogiem bohomazów, bazgrolenia i mazania ścian sprayowym „syfem”. Ostatnio po lekturze „Cierpliwego snajpera – Arturo Pérez-Reverte zacząłem odróżniać to co sama definiuje jako „syf” od Street artu.

czytaj dalej: Street Art czy …"syf"

Budowlane sklepy internetowe

Powiększa się sieć naszych branżowych sklepów budowlanych. Obecnie zapraszamy do: BETTERIAL * CHEMIA BUDOWLANA * STYROPIAN * WEŁNA MINERALNA * PŁASZCZE BLASZANE * TERMOIZOLACJE * OTULINY IZOLACYJNE , no i oczywiście nasz weteran 12 letni – wciąż liderujący ICMARKET – to bezdyskusyjnie najbogatsze oferty branżowe w zakresie materiałowym oraz mnóstwo ciekawych informacji ułatwiających wybór materiału.

czytaj dalej: Budowlane sklepy internetowe

Inspiracje i ułatwienia

Materiały budowlane Icmarket to sklep budowlany, który proponuje sporo podpowiedzi i ułatwień pomocnych w wyborze produktów. Polecamy łaskawej uwadze Państwa...

czytaj dalej: Inspiracje i ułatwienia

Ekologiczni…

Publiczną tajemnica jest fakt, że wśród „ekologów” jest całkiem sporo pospolitych kryminalistów. – Człowieku, czy ty wiesz co mówisz ? Ekologia święta spraw ! Ochrona środowiska czyż to nie jest ważne !! Już wyjaśniam, ale najpierw ważne zastrzeżenie: tekst w żadnym , ale to żadnym razie nie ma choćby 1 promila zabarwienia politycznego. Pragnę jedynie zwrócić uwagę na fakty wstydliwie i zaciekle przemilczane.

czytaj dalej: Ekologiczni…

Handel materiałami budowlanymi

Handel materiałami budowlanymi to strefa budownictwa szerzej, całej gospodarki narodowej skupiająca kilkanaście tysięcy firm, zatrudniających sporo ludzi. Nikt nie wie dokładnie ile bo tajemnica poliszynela jest, ze budownictwa tak w ogóle w tym hurtownie budowlane są ciepłym, miejscem zatrudniania na "czarno" Ludzi dużo, nasycenie, żeby nie powiedzieć przesycenie runku oczywiste. Hurtowni budowlanych, budowlanych sklepów internetowych od cholery. Zatem formy konkurencji adekwatne. Marketing coraz bardziej wyrafinowany.

czytaj dalej: Handel materiałami budowlanymi

Materiały budowlane to jeszcze nie dom!

Teza tytułowa jest oczywiście trywialna. Warto jak sądzę zwrócić uwagę na kilka aspektów zjawiska. Zacznijmy od chronologii. Marzenia o budowie własnego domu, pieniądze nierzadko ciężkie spłacane przez długi czas naszego żywota, projekt i w końcu wymarzona realizacja. Staje dom , wprowadzamy się i mieszkamy. Po drodze zaliczamy parapetówkę. No powiedzmy w Podkowie Leśnej w miejsce parapetówki ma miejsce party lub uroczyste przyjęcie.

czytaj dalej: Materiały budowlane to jeszcze nie dom!