Kategorie

Blog

Ekologiczni…

Publiczną tajemnica jest fakt, że wśród „ekologów” jest całkiem sporo pospolitych kryminalistów.

– Człowieku, czy ty wiesz co mówisz ? Ekologia święta spraw ! Ochrona środowiska czyż to nie jest ważne !

Już wyjaśniam, ale najpierw ważne zastrzeżenie: tekst w żadnym , ale to żadnym razie nie ma choćby 1 promila zabarwienia politycznego. Pragnę jedynie zwrócić uwagę na fakty wstydliwie i zaciekle przemilczane.
Znajomy od lat z różnym powodzeniem na ogół pomyślnie prowadzi firmę  „Prace na wysokościach”. Zatrudnia dzielnych nie bojących się wysokości ludzi do: mycia okien, elewacji, wykonywania różnego rodzaju uszczelnień, konserwacji wież i kominów itp. Zlecenia bywają mniej i bardziej opłacalne. Nas interesują te najbardziej opłacalne. W tej grupie należy wymienić kominy elektrociepłowni, spora „kasa” jednak pracownicy po realizacji tego typu zleceń długo regenerują siły i inne zlecenia, najbardziej opłacalne – uwaga – „wiszenie na drzewach do czasu przyjazdu dziennikarzy i policji” Pracownicy to uwielbiają, relaks na łonie natury. Szef firmy równie zadowolony z nieco innych powodów. W wyniku protestu ekologicznego tj „wiszenia na drzewach…” na rzecz firmy „Prace na wysokościach ” wpływają pieniądze za zrealizowane zlecenie. Na konto „firmy” zlecającej wpływają nie mniejsze, a często wielokrotnie większe pieniądze – o pardon nie pieniądze!

Jakżeż niechętnie szefowie towarzystw , fundacji używają tego słowa!! No więc na rzecz tychże towarzystw i fundacji wpływają dofinansowania, granty i różne „takie tam”, ale wcale nie „takie tam” małe!
Szanowni Państwo czy uzyskiwanie korzyści materialnych w wyniku szantażu lub wymuszenia to kwestia kryminalna ! W sposób oczywisty. Trudna jednak do udowodnienia. Wszyscy zainteresowani …  nie są zainteresowani „puszczeniem farby”.

Te wszystkie zaniki i uśmierzanie protestów w wyniku argumentacji materialnej – już może powstać osiedle z drogą dojazdową przez las. Te opracowania naukowe typu – „studium wyprowadzenia wiewiórki lub żaby z terenów zagrożonych”, których nigdy na tych terenach nie było , a zostały przewiezione z innych terenów gdzie sobie spokojnie żyły przez „ekologicznych oprawców” w celu wymuszenia zlecenia na … „studium…” – już można budować obwodnice miasta, można zbudować drogę i ścieżkę rowerową. Ohyda, obrzydliwość, hipokryzja, oszustwo i działania przestępcze!

Można ten tekst potraktować jako „takie tam bla, bla – jedna baba drugiej babie”. Można. Ale zawsze można również zapytać jak jest z „tym problemem” tych wszystkich „instytucjonalnych ekologów” firmy nieźle zorganizowane. Pytania nie powinny być kierowane do bossów tych firm.
I tak sobie myślę , że pierwsi – poza osobami działającymi z powodu zajmowanych urzędów – powinni zadawać pytania ludzie, którzy naprawdę wielkie pozytywne emocje i wiele sił angażują w ruch proekologiczny! Ekolodzy nie tolerujcie kryminalistów jedynie żerujących na ekologii!

wstecz do kategorii: Budownictwo, Gospodarka, Ekonomia