Kategorien

Steico


filtern / sortieren (anzeigen)
Steico - Dehnungsband

117,56zł
152,77zł

Steico - Dehnungsband

Steico - mata Steico Flex 036

2 972,33zł
3 548,02zł

Steico - mata Steico Flex 036

Steico - płyta Steico Therm Dry

2 151,17zł
2 635,01zł

Steico - płyta Steico Therm Dry

Steico - Steico Base Album

3 388,85zł
4 150,98zł

Steico - Steico Base Album

Steico - Steico Boden

2 945,25zł
3 603,84zł

Steico - Steico Boden

Steico - Steico Dachtrockenplatte

2 220,19zł
2 719,15zł

Steico - Steico Dachtrockenplatte

Steico - Steico Duo Trockenplatte

5 372,23zł
6 433,04zł

Steico - Steico Duo Trockenplatte

Steico - Steico Flex 038 mat

2 168,16zł
2 578,18zł

Steico - Steico Flex 038 mat

Steico - Steico Installations-CD

5 261,50zł
6 441,80zł

Steico - Steico Installations-CD

Steico - Steico Isorel Album

2 163,17zł
2 647,94zł

Steico - Steico Isorel Album

Steico - Steico Phaltex Album

5 169,91zł
6 309,90zł

Steico - Steico Phaltex Album

Steico - Steico Protect Album

3 730,22zł
4 566,95zł

Steico - Steico Protect Album

Steico - Steico Special Dry Album

4 051,80zł
4 959,62zł

Steico - Steico Special Dry Album

Steico - Steico Therm Album

2 122,36zł
2 594,37zł

Steico - Steico Therm Album

Steico – materiały izolacyjne z włókien drzewnych

Historia firmy STEICO sięga 1986 roku, kiedy to wówczas zajmująca się importem drewna spółka "Gesellschaft für Bau- und Industriebedarf Steinmann & Co GmbH" handlowała nim na europejskich rynkach. Wraz z rozwojem działalności i rozpoczęciu produkcji materiałów budowlanych z włókna drzewnego, firma z powodzeniem zdobywała zaufanie kolejnych specjalistów z branży budownictwa i wchodziła ze swoją ofertą do kolejnych krajów. Jej rozwój w 2012 roku przypieczętowała zmiana nazwy firmy na „Steico Societas Europaea”, znanej obecnie po prostu jako STEICO. Obecnie działalność firmy STEICO opiera się na produkcji i sprzedaży materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego. Czym jest to włókno? Co to za produkty?

Termoizolacja z włókna drzewnego

Drewno to naturalny materiał ceniony w wielu gałęziach przemysłu. Jego efektywna obróbka przez firmę STEICO doprowadziła do powstania całej grupy produktów, służących do termoizolacji budynków. Jak powstaje to włókno i jakie są jego zalety?

STEICO prowadzi odpowiedzialny biznes i pozyskuje drewno z lasów, które zarządzane są w ten sam sposób. Drewno przywiezione z tartaków początkowo jest przerabiane na zrębki, a następnie na włókna, z których powstaje wełna drzewna. Używa się do tego maszyny zwanej defibratorem. Dalsza obróbka włókien uzależniona jest od konkretnego rozwiązania, jakie oferuje ten producent.

Zalety włókna drzewnego

Spośród wielu materiałów przeznaczonych do termoizolacji, włókno drzewne wyróżnia się swoimi cechami. Pierwszą z nich jest fakt największej akumulacji ciepła. Włókno drzewne gromadzi ciepło w upalnych godzinach i oddaje je w chłodniejszej porze, co daje naturalną ochronę przed upałami.

Ten materiał to także zdrowy mikroklimat wewnątrz budynku. Wełny drzewne STEICO składają się z włókien traktowanych bezpiecznymi dla zdrowia preparatami. Fakt ten jest potwierdzany przez Instytut Biologii Budowlanej w Rosenheim, który poddaje produkty STEICO regularnym kontrolom i testom. Jednak największą zaletą tego materiału jest ochrona przed utratą ciepła.

Materiały izolacyjne STEICO wyróżniają się niskimi współczynnikami przewodzenia ciepła, a płyta STEICOflex 036 najniższym, spośród wszystkich znanych naturalnych materiałów do termoizolacji. Jej współczynnik wynosi zaledwie λD 0,036W/mK. Tym samym znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie, a tym samym jego koszty i emisję CO2.

Produkty z włókna drzewnego STEICO

Wśród wielu produktów STEICO znajdują się materiały do:

  • termoizolacji dachów,
  • termoizolacji elewacji wentylowanych,
  • izolacji termicznej pustek pomiędzy elementami konstrukcyjnymi,
  • termoizolacji strychów, przestrzeni izolacyjnych i podłóg.

Na szczególną uwagę poza materiałami do termoizolacji, zasługują produkty do izolacji podłóg, wśród których można znaleźć, chociażby płyty do izolacji akustycznej pod mokry i suchy jastrych, czy też wytrzymałe na ściskanie płyty STEICObase. Jeśli chodzi o izolację akustyczną, to dobrymi właściwościami wykazują się także podkłady pod panele i podłogi pływające STEICOunderfloor.

Nie można jednak zapominać, że STEICO to przede wszystkim efektywna izolacja termiczna budynków, a ta poza niskimi współczynnikami przewodzenia ciepła, wyróżnia się jeszcze innymi cechami. Ekologiczne materiały STEICO są otwarte dyfuzyjnie, co oznacza, że przepuszczają parę wodną, a co więcej efektywnie nią zarządzają. A co z ochroną przed ogniem? W przypadku pożaru włókno drzewne ulega zwęgleniu, zapobiegając wnikanie ognia w głębokie warstwy materiału. Dzięki temu jest jednym z lepszych materiałów chroniących przed pożarem.

Jeśli więc zależy Ci na skutecznej izolacji termicznej, poprawieniu izolacji akustycznej i bezpieczeństwie, postaw na produkty STEICO.