Kategorien

Schiedel


filtern / sortieren (anzeigen)

Schiedel – systemy kominowe

30 lat gwarancji na elementy ceramiczne daje dużą pewność użytkowania. Takim okresem gwarancji producenta mogą pochwalić się produkty Schiedel. Wyróżnia je bezawaryjność i wysoki poziom bezpieczeństwa, o czym świadczy między innymi certyfikat odporności ogniowej na pożar sadzy w kominie i inne atuty.

Schiedel to firma, która jest liderem na europejskim rynku systemów kominowych, spalinowych i wentylacyjnych, dzięki czemu możesz korzystać z wysokiej jakości produktów do instalacji w budynkach mieszkalnych i przemysłowych. Co wyróżnia jej produkty?

Cechy szczególne produktów Schiedel

Firma Schiedel założona w Austrii w 1946 od samego początku jest pionierem różnych rozwiązań budowlanych, które chętnie używane są obecnie. Jej kominy są na tyle rozpoznawalne przez fachowców, że wielu z nich mówiąc o kominach, używa zwrotu: „kominy typy Schiedel” – a dlaczego?

Marka Schiedel opracowała kominy prefabrykowane z pianobetonu, który stanowi zintegrowaną, wewnętrzną warstwę izolacyjną o najlepszych na rynku kominów parametrach. To sprawia, że zwiększa się efektywność energetyczna komina, a tym samym użytkownik oszczędza na kosztach ogrzewania. Efektywność jest większa także dlatego, że w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych firm, Schiedel sam produkuje pustaki, ceramikę, kity i stożki, których skład różni się od powszechnie dostępnych materiałów ściennych.

Schiedel – kominy dopasowane do urządzeń grzewczych

Schiedel oferuje różne systemy kominowe, dedykowane do konkretnych urządzeń grzewczych. Oznacza to, że każde z rozwiązań marki dopasowane jest do innego pieca i systemu odprowadzania spalin. Robi to w odpowiedzi na potrzeby użytkowników i wyniki licznych badań efektywności, jakie prowadzi we własnych laboratoriach. Firma wie, że najlepsze efekty ogrzewania budynków daje połączenie dobrego systemu grzewczego, kominowego i spalinowego z systemem wentylacji, dlatego też oferuje kompletne kanały wentylacyjne, które odpowiadają za sprawną wymianę powietrza.

Ciepło. Wentylacja. Życie – Schiedel

Energooszczędne systemy kominowe Schiedel to ceramiczne produkty, używany do wykonania instalacji grzewczych w budynkach mieszkalnych. Zarówno jedno-, jak i wielorodzinnych. Utrzymując pozycję lidera na europejskim rynku kominowy, Schiedel oferuje także komfortowe systemy wentylacyjne, wyposażone w innowacyjne konstrukcje. Jeśli zależy Ci na sprawnym ogrzewaniu i wymianie powietrza, to postaw na produkty tej marki.