Vg Orth - MultiGips Casonic Glatt&Full Innenspachtel szpachla gipsowa

Vg Orth - MultiGips Casonic Glatt&Full Innenspachtel szpachla gipsowa

manufacturer: Vg Orth

Category: VG ORTH - construction chemicals

product #: 22659

Order multiples of: 40 Add to cart
price-list
net unit price
1,30zł
for kg
discount price
net unit price
1,25zł
for kg
minimum trading quantity
the amount of product
25.00 kg
unit
trading
25.00 kg
total price
net list price
32,50zł
for 25.00 kg
total price
discounted net price
31,25zł
for 25.00 kg
price-list
gross unit price
1,60zł
for kg
discount price
gross unit price
1,54zł
for kg
minimum trading quantity
the amount of product
25.00 kg
unit
trading
25.00 kg
total price
gross list price
39,98zł
for 25.00 kg
total price
gross discount price
38,44zł
for 25.00 kg

Product description

Szpachla gipsowa VG-ORTH jest plastyczną i łatwą w obróbce sucha mieszanką. Zalety: uniwersalne zastosowanie do szpachlowania i wypełniania.

Zastosowanie

Do szpachlowania wewnątrz pomieszczeń, ścian i stropów, na podłożach betonowych, tynkach, do wypełnienia połączeń, rys, dziur, nacięć, szpachlowania powierzchni płyt gipsowych VG-ORTH. Nie stosować na szkle, tworzywach sztucznych, drewnie, metalach.

Przygotowanie materiału   

Podłoże powinno być stabilne, czyste, suche, niezamarznięte, wolne od zabrudzeń i resztek farb. Podłoża bardzo chłonne, niechłonne i pylące należy zagruntować odpowiednimi środkami:

  • gładkie podłoża betonowe: środkiem MultiGips BETONKONTAKT
  • chłonne podłoża (np. gazobetonowe): środkiem MultiGips GRUNDIERMITTEL
  • podłoża osypliwe lub pylące (np. stare tynki cementowo-wapienne): środkiem głęboko penetrującym np. MultiGips TIEFENGRUND
  • elementy stalowe: zabezpieczyć przed korozją.

Przygotowanie zaprawy   

Do wiaderka należy wlać czystą wodę w ilości umożliwiającej zużycie materiału przed upływem czasu wiązania. Materiał należy wsypywać do wody za pomocą kielni sztukatorskiej lub ręcznie, rozsypując go między palcami. Po wsypaniu każdej partii odczekać, aż spoiwo zatopi się całkowicie. Wsypywanie należy przerwać, gdy ponad warstwą zatopionego materiału utworzy się warstwa wody o grubości 1mm. Proporcja 1(woda) : 1,4(szpachla). Odczekać 5 minut aby środki opóźniające czas wiązania rozpuściły się w wodzie w sposób niewymuszony. Zawartość pojemnika wymieszać za pomocą kielni sztukatorskiej. Czas mieszania nie powinien być dłuższy niż 1 minuta. Do wypełniania pęknięć, dziur, połączeń przygotować bardziej zagęszczoną konsystencję niż do gładzenia powierzchni.

Uwaga

Nieprzestrzeganie powyższych warunków, a w szczególności mieszanie mechaniczne, stosowanie brudnych naczyń i narzędzi, dosypywanie zaprawy do wymieszanej masy, mieszanie z innymi materiałami skraca znacznie czas wiązania. Nie wykonywać robót przy temperaturze powietrza w pomieszczeniu poniżej 5°C oraz w przypadku, gdy podłoże jest przemarznięte.

Obróbka

Szpachlę równomiernie nałożyć i wyrównać na ścianie w kierunku od dołu ku górze, zaś na suficie od okna w głąb pomieszczenia. Unikać bezpośredniego nasłonecznienia i przeciągów. Zapewnić właściwe wietrzenie pomieszczeń. Narzędzia oraz naczynia umyć wodą bezpośrednio po użyciu. Całkowita grubość szpachli nie powinna być większa niż 3 mm. Szlifowanie i prace malarskie wykonywać po całkowitym wysuszeniu.

Uwaga! Przy zakupie poniżej 24 t (dostawa całopojazdowa) cena ustalana i ndywidualnie. Paleta KN-WO 29.50 zł/szt. z możliwością zwrotu, paleta jednorazowa 5.00 zł/szt.


Technical data

amount in box:
25 kg
density.:
2,7 g/cm³
expenditure:
0,9 kg/m²
fire classification - reaction to fire:
A1
kilograms per pallet:
1000 kg
minimum temperature of:
+ 5 °C
number of pieces per pallet:
40 item
performance:
1,4 l/kg
processing time:
50 min.
thickness:
max 3 mm

Attachments

source of information pictures, videos, documents and product descriptions come from the web - Vg Orth