Qmar - silikon sanitarny

Qmar - silikon sanitarny

manufacturer: Qmar

Category: QMAR - construction chemicals

product #: 15532

Order multiples of: 1 Add to cart
price-list
net unit price
8,47zł
for item
discount price
net unit price
7,43zł
for item
minimum trading quantity
the amount of product
1.00 item
unit
trading
1.00 item
total price
net list price
8,47zł
for 1.00 item
total price
discounted net price
7,43zł
for 1.00 item
price-list
gross unit price
10,42zł
for item
discount price
gross unit price
9,14zł
for item
minimum trading quantity
the amount of product
1.00 item
unit
trading
1.00 item
total price
gross list price
10,42zł
for 1.00 item
total price
gross discount price
9,14zł
for 1.00 item

Product description

Specjalny uszczelniacz silikonowy przeznaczony jest do spoinowania okładzin ceramicznych, szczególnie w narożach ścian, w połączeniach ścian z podłogą i w miejscach przebiegu dylatacji. Służy również do wypełniania szczelin przy urządzeniach sanitarnych, np. wokół wanien, brodzików, umywalek, a także mebli kuchennych, kanałów powietrznych i przewodów instalacji sanitarnych i grzewczych. Z uwagi na zawarte w składzie składniki zapobiegające pokrywaniu się utwardzonej spoiny pleśnią uszczelniacz znajduje zastosowanie zwłaszcza w pomieszczeniach sanitarnych, np. łazienkach, kabinach prysznicowych, toaletach, kuchniach, pralniach oraz innych pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Posiada bardzo dobrą przyczepność do powszechnie stosowanych w budownictwie nienasiąkliwych materiałów takich, jak płytki ceramiczne (glazura, terakota, gres, klinkier), szkło oraz elementy porcelanowe, fajansowe i emaliowane. Produkt można także stosować na powierzchniach pokrytych silnie przylegającą powłoką malarską oraz na zabezpieczonych antykorozyjnie powierzchniach metalowych, lecz tego typu zastosowania (jak również na innych nietypowych powierzchniach) należy poprzedzić wykonaniem próby przyczepności. Silikonu sanitarnego nie należy używać do sklejania akwariów, luster oraz na powierzchniach, na których silikon mógłby mieć bezpośredni kontakt z żywnością lub wodą pitną. Trwale wysoka elastyczność oraz odporność na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV pozwalają na stosowanie produktu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Właściwości

  • odporny na pleśń i grzyby,
  • trwale elastyczny,
  • obrabialność do 5 min.,
  • wytrzymałość temperaturowa od -40°C do +180°C.

Przygotowanie podłoża i sposób użycia

Powierzchnie powinny być czyste, suche, wolne od kurzu, pyłu i tłuszczu. Przed użyciem obciąć końcówkę tuby i nakręcić aplikator docinając go na odpowiednią grubość spoiny. Masę wyciskać za pomocą odpowiedniego pistoletu. Nałożone szczeliwo można wygładzać szpachelką lub innym narzędziem zmoczonym wodnym roztworem mydła lub innego podobnego środka.

Uwaga

W celu uniknięcia pomyłek należy sprawdzić przydatność środka do zamierzonego zastosowania. Produkt nieutwardzony może działać drażniąco na drogi oddechowe i skórę. CHRONIĆ PRZED DZIEĆMI. okres trwałości: 18 miesięcy.


Technical data

consistency:
pasta
curing system:
acetatowy
gravity:
0,98 g/cm³
heat resistance after curing:
od -40 do +180 ºC
processing time:
5 min.
storage temperature:
od +10 do +25 °C
the rate of cure:
ok. 2mm / 24h
color:
bezbarwny
package:
300 ml

Attachments

source of information pictures, videos, documents and product descriptions come from the web - Qmar