Lazar - kocioł stalowy na ekogroszek lub pelet z podajnikiem ślimakowym UniKomfort

Lazar - kocioł stalowy na ekogroszek lub pelet z podajnikiem ślimakowym UniKomfort

manufacturer: HKS Lazar

Category: HKS LAZAR - boilers, fireplaces, furnaces

product #: 29052

Order multiples of: 1 Add to cart
price-list
net unit price
8 150,00zł
for item
discount price
net unit price
7 110,00zł
for item
minimum trading quantity
the amount of product
1.00 item
unit
trading
1.00 item
total price
net list price
8 150,00zł
for 1.00 item
total price
discounted net price
7 110,00zł
for 1.00 item
price-list
gross unit price
10024,5
for item
discount price
gross unit price
8745,3
for item
minimum trading quantity
the amount of product
1.00 item
unit
trading
1.00 item
total price
gross list price
10 024,50zł
for 1.00 item
total price
gross discount price
8 745,30zł
for 1.00 item

Product description

Uniwersalne kotły co UniKomfort stanowią połączenie sprawdzonego i niezawodnego podajnika ślimakowego oraz palnika retortowego z tradycyjną komorą spalania. Dzięki temu użytkownik zyskuje możliwość spalania szerokiej gamy paliw zarówno w trybie automatycznym jak i ręcznym. Ponadto po wyposażeniu w palnik obrotowy kotły spalają również miał węglowy. Wymiennik posiada drzwiczki ułatwiające jego czyszczenie. Pogodowy regulator obsługuje kocioł co oraz całą kotłownię, w tym zawory mieszające poszczególnych układów CO, zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz pompy. Przyjazny tekstowy wyświetlacz pozwala w prosty sposób zaprogramować urządzenie. Wyposażenie standardowe obejmuje podwójny system zabezpieczenia przed zapłonem paliwa w zasobniku. To wszystko sprawia, że UniKomfort to wygodne, oszczędne oraz wielopaliwowe urządzenia.

Sterownik

Kocioł został wyposażony w nowoczesny regulator ecoMAX 800R. Jest on wysoce zaawansowanym urządzeniem elektronicznym przeznaczonym do sterowania pracą kotła węglowego z podajnikiem ślimakowym oraz pozostałym wyposażeniem kotłowni. Regulator automatycznie utrzymuje zadaną temperaturę kotła kontrolując proces spalania paliwa. W modelach wyposażonych w funkcję FuzzyLogic urządzenie samo steruje pracą wentylatora oraz podajnika optymalnie dobierając nastawy, co sprzyja ochronie środowiska, oszczędności zużywanego paliwa oraz zwalnia użytkownika z konieczności dostrajania parametrów palnika. Temperatura obiegów grzewczych utrzymywana jest za pomocą siłowników zainstalowanych na zaworach mieszających. Może ona być ustawiana ręcznie, w trybie pogodowym na podstawie krzywych grzania lub przez termostat pokojowy. Standardowo urządzenie może sterować jednym, a po wyposażeniu w dodatkowy moduł, maksymalnie trzema siłownikami. Każdy z układów może zostać wyposażony w osobny termostat pokojowy. Ponadto sterownik automatycznie utrzymuje zadaną temperaturę zasobnika ciepłej wody sterując pompą CWU oraz włącza w razie potrzeby rezerwowy kocioł (gazowy lub olejowy). Urządzenie wyposażono w wyświetlacz tekstowy, a jego obsługa odbywa się w łatwy i intuicyjny sposób. Kocioł można wyposażyć w dodatkowy panel wyświetlacza zainstalowany w mieszkaniu oraz moduł GSM.

Wymiennik

Kocioł UniKomfort zbudowano w oparciu o nowatorski wymiennik stalowy. W jego dolnej części zainstalowano palniki automatyczny. Nad nim znajduje się ruszt wodny tradycyjnej komory zasypowej. W górnej części kotła znajduje się poziomy, dwu-ciągowy, rurowy wymiennik ciepła. Poszczególne ciągi w tylnej części oddzielone są poziomą klapą, po otwarciu której wymiatany popiół opada do popielnika. Króciec wody powracającej z instalacji znajduje się z lewej lub prawej strony. Króciec wody zasilającej instalację znajduje się na górze kotła obok czopucha odprowadzającego spaliny. Wymiennik kotła zaizolowany jest wełną mineralną, która obniża straty ciepła podczas spalania. Obudowa stalowa pokryta jest wytrzymałą farbą proszkową.

Układ spalania

Pod wymiennikiem kotła znajduje się żeliwny palnik retortowy: pierścień, okrągły ruszt, kolano oraz stalowa komora mieszacza powietrza. We wnętrzu retorty doprowadzającej paliwo znajdują się otwory regulujące ciśnienie powietrza potrzebnego do spalania, uniemożliwiając przeniknięcie płomienia do podajnika podczas procesu spalania. Od spodu komory mieszania umieszczono zaślepkę wyczystki. Pod komorą spalania umieszczony jest popielnik. Wentylator dostarczający powietrze do spalania umieszczony jest pod zasobnikiem paliwa, podłączony jest on do mieszacza powietrza. Ilość dostarczanego powietrza do spalania regulujemy na sterowniku.

Układ podawania paliwa

Obok kotła znajduje się zasobnik paliwowy, na dnie którego umieszczony jest podajnik ślimakowy. Napędzany jest on motoreduktorem przymocowanym na końcu rury podajnika, którą podajnik ślimakowy podaje paliwo do palnika. Za zasobnikiem paliwa znajduje się zbiornik wodny urządzenia do awaryjnego gaszenia (przy opalaniu węglem) lub miejsce do montażu zaworu termostatycznego (wymagane przy opalaniu pelletami) – urządzenia zabezpieczające w razie przedostania żaru do zasobnika.


Technical data

capacity in liters:
250 l
controller:
pogodowy, Fuzzy Logic (wybrane modele), 1 obieg (opcjonalnie do 5), CWU
feeder:
ślimakowy
fuel:
węgiel
fuel:
węgiel ekogroszek kamienny
fuel:
węgiel ekogroszek brunatny
fuel:
drewno
fuel:
pelety
material:
stal
torch:
żeliwna retorta
power:
16 kW