Lazar - kocioł stalowy na ekogroszek lub miał z podajnikiem tłokowym MultiKomfort

Lazar - kocioł stalowy na ekogroszek lub miał z podajnikiem tłokowym MultiKomfort

Hersteller: HKS Lazar

Kategorie: HKS LAZAR - Kesseln, Kamine, Öfen

Produkt #: 29053

Bestellen Sie bitte ein Vielfaches von: 1 In den Warenkorb
Listenpreises
Nettostückpreis
8 150,00zł
für Stück
Rabatt Preis
Nettostückpreis
7 090,00zł
für Stück
Der Mindestbetrag für den Handel
die Menge des Produkt
1.00 Stück
Einheit
Handel
1.00 Stück
Gesamtpreis
Nettolistenpreis
8 150,00zł
für 1.00 Stück
Gesamtpreis
Netto-Sonderpreis
7 090,00zł
für 1.00 Stück
Listenpreises
Bruttostückpreis
10024,5
für Stück
Rabatt Preis
Bruttostückpreis
8720,7
für Stück
Der Mindestbetrag für den Handel
die Menge des Produkt
1.00 Stück
Einheit
Handel
1.00 Stück
Gesamtpreis
Bruttolistenpreis
10 024,50zł
für 1.00 Stück
Gesamtpreis
Brutto Rabatt Preis
8 720,70zł
für 1.00 Stück

Produktbeschreibung

Uniwersalne kotły co MultiKomfort stanowią połączenie automatycznego, wielopaliwowego podajnika tłokowego oraz tradycyjnej komory spalania przeznaczonej do ręcznego załadunku. Stalowy palnik poziomy wyposażono w dysze dopalające pyły oraz elementy ceramiczne. Pogodowy regulator obsługuje kocioł oraz całą kotłownię, w tym zawory mieszające poszczególnych układów CO, zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz pompy. Przyjazny tekstowy wyświetlacz pozwala w prosty sposób zaprogramować urządzenie. Wyposażenie standardowe obejmuje podwójny system zabezpieczenia przed zapłonem paliwa w zasobniku. To wszystko sprawia, że MultiKomfort to wygodne, oszczędne i naprawdę wielopaliwowe urządzenie.

Sterownik

Kotły MultiKomfort wyposażone są w nowoczesny regulator ecoMAX 800T. Jest to wysoce zaawansowane urządzenie elektroniczne przeznaczone do sterowania pracą kotła węglowego z podajnikiem tłokowym oraz dodatkowo pozostałymi urządzeniami, będącymi na wyposażeniu kotłowni. Regulator samoczynnie utrzymuje zadaną temperaturę kotła poprzez kontrolowanie procesu spalania paliwa. W modelach wyposażonych w funkcję FuzzyLogic regulator sam steruje pracą wentylatora i podajnika i optymalnie dobiera nastawy, jednocześnie sprzyjając ochronie środowiska poprzez oszczędność zużywanego paliwa. Dodatkowo automatyczna praca regulatora zwalnia użytkownika kotła z konieczności dostrajania parametrów palnika. Temperatura w obiegach grzewczych utrzymywana jest poprzez siłowniki, zainstalowane na zaworach mieszających. Można ją również ustawiać ręcznie, w trybie pogodowym na bazie krzywych grzania albo na podstawie termostatu pokojowego. W standardzie urządzenie ma możliwość sterowania jednym siłownikiem, ale po wyposażeniu w dodatkowy moduł może sterować maksymalnie trzema. Każdy układ można wyposażyć w osobny termostat pokojowy. Dodatkowo sterownik automatycznie utrzymuje zadaną temperaturę zasobnika ciepłej wody sterując pompą CWU a w razie takiej konieczności uruchamia rezerwowy kocioł (gazowy albo olejowy). Urządzenie posiada wyświetlacz tekstowy, a jego obsługa jest niezwykle łatwa. Kocioł można także wyposażyć w dodatkowy panel wyświetlacza, zainstalowany w mieszkaniu a także moduł GSM.

Wymiennik

Kocioł MultiKomfort zbudowany jest w oparciu o nowatorski wymiennik stalowy. W jego dolnej części zainstalowany jest palnik automatyczny, zaś nad nim znajduje się wodny albo żeliwny ruszt tradycyjnej komory zasypowej. W górnej części kotła umieszcza się poziomy, rurowy, dwu-ciągowy wymiennik ciepła. Poszczególne ciągi oddzielone są poziomą klapą, po otwarciu której mamy możliwość wymiecenia popiołu do popielnika. Króciec wody powracającej z instalacji umieszcza się z lewej albo prawej strony, zaś króciec wody zasilającej instalację znajduje się na górze kotła, tuż obok elementu odprowadzającego spaliny. Wymiennik kotła izoluje się wełną mineralną, która ma za zadanie zmniejszenie strat ciepła w trakcie spalania. Obudowa stalowa pokrywana jest bardzo wytrzymałą farbą proszkową.

Układ spalania

Kocioł MultiKomfort może być zasilany paliwem na dwa sposoby: automatycznie z zasobnika oraz ręcznie. Najniżej znajduje się automatyczny palnik poziomy. Jego spód stanowi ruszt stalowy pod którym umieszczona jest komora mieszania powietrza. Ściany boczne oraz przykrycie zbudowane są z szamotu. Paliwo podawane jest podajnikiem tłokowym z tyłu palnika. Przed palnikiem znajdują się dysze skierowane na palenisko. Z przodu pod palnikiem znajduje się zaślepka komory mieszania służąca do usuwania z niej pyłu. Nad palnikiem znajduje się wodny ruszt stalowy lub ruszt żeliwny awaryjnej komory spalania. Paliwo do tej komory podawane jest ręcznie. Wentylator dostarczający powietrze do spalania umieszczony jest pod zasobnikiem paliwa, podłączony jest on do komory mieszania powietrza. Ilość dostarczanego powietrza do spalania regulujemy na sterowniku.

Układ podawania paliwa

Obok kotła znajduje się zasobnik paliwowy, na dnie którego umieszczony jest podajnik tłokowy. Napędzany jest on motoreduktorem przymocowanym z boku. Wyposażony on został w czujnik magnetyczny pilnujący, aby po każdym podaniu porcji paliwa układ był zamknięty. Na końcu podajnika znajduje się zaślepka układu, a po jego bokach umieszczone są zaślepki wyczystki. Za zasobnikiem paliwa znajduje się zbiornik wodny urządzenia do awaryjnego gaszenia.


Technische Daten

Brenner:
stalowo-szamotowy, płaski
Fahrer:
pogodowy, Fuzzy Logic (wybrane modele), 1 obieg (opcjonalnie do 5), CWU
kapazität in liter:
155 l
Kraftstoff:
węgiel
Kraftstoff:
węgiel ekogroszek brunatny
Kraftstoff:
węgiel ekogroszek kamienny
Kraftstoff:
miał
Kraftstoff:
drewno
Leistungsfähigkeit:
85 %
Material:
stal
Zubringer:
tłokowy
macht:
21 kW