Kobok - wkład kominkowy na drewno Horizontal Midi

Kobok - wkład kominkowy na drewno Horizontal Midi

manufacturer: Kobok

Category: KOBOK - fireplace inserts, fireplaces

product #: 29531

Order multiples of: 1 Add to cart
price-list
net unit price
3 825,00zł
for item
discount price
net unit price
3 375,00zł
for item
minimum trading quantity
the amount of product
1.00 item
unit
trading
1.00 item
total price
net list price
3 825,00zł
for 1.00 item
total price
discounted net price
3 375,00zł
for 1.00 item
price-list
gross unit price
4704,75
for item
discount price
gross unit price
4151,25
for item
minimum trading quantity
the amount of product
1.00 item
unit
trading
1.00 item
total price
gross list price
4 704,75zł
for 1.00 item
total price
gross discount price
4 151,25zł
for 1.00 item

Product description

Możliwość doprowadzenia powietrza do komory spalania z zewnątrz. Posiada wbudowaną przepustnicę świeżego powietrza do sterowania procesem spalania bezpośrednio w urządzeniu oraz króciec fi 125 mm przyłączeniowy. (na zdjęciu MIDI 670/500 w wersji z szamotem w cegiełkę SO - opcje dodatkowo płatne).

Seria MIDI została przygotowana specjalnie dla enegro-oszczędnych domów pasywnych oraz dla ludzi, którzy chcą cieszyć się dużym paleniskiem z małą emisją ciepła.

Estetyka

Wszystkie wkłady kominkowe Kobok malowane są ekologiczną farbą Senotherm® UHT HYDRO w kolorze czarny metalik. Farba oparta jest na bazie wody (nie na rozpuszczalniku) dzięki czemu podczas pierwszych rozpaleń w kominku nie wydziela się nieprzyjemny zapach. Każdy wkład kominkowy Kobok jest również piaskowany przed malowaniem. Zapewnia to idealnie gładką powierzchnie oraz ułatwia przyleganie farby do ścianek kominka.

Często konkurencja w pogoni za niską ceną nie stosuje takiego rozwiązania. Skutkiem oszczędności jest bardzo nieprzyjemny zapach ( bardzo gryzący) oraz kiepska jakość struktura farby na powierzchni wkładu. Farba, szczególnie w dolnej części kominka może utwardzać się nawet kilka lat w zależności od intensywności palenia. Wtedy nieprzyjemny zapach będziemy czuć znacznie dłużej. Przed zakupem zawsze warto się o to zapytać sprzedawcę i zobaczyć jakość wykonania produktu "na żywo" a nie tylko "uszlachetnione komputerowo" zdjęcia.

Komfort użytkowania

Istotą dobrego wkładu kominkowego jest umiejętność wykonania tak jego konstrukcji, aby drewno oraz pozostałe z niego gazy spaliły się w palenisku samoczynnie, a nie zostały sztucznie tłumione szybrem przed wydostaniem się do komina. To tłumienie gazów oraz spalin poprzez szyber powoduje szybsze brudzenie się szyby oraz nienaturalne spalanie. Stosowanie szybrów w tego typu nowoczesnych paleniskach mija się z celem. Jeśli jednak mamy problem ze zbyt dużym ciągiem w kominie, bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie spalinowego wymiennika ciepła. Powoduje to obniżenie podciśnienia w palenisku z jednoczesnym zwiększeniem odzysku ciepła od spalin.

Ekonomia

Przy wyborze wkładu kominkowego warto porównać oprócz standardowych parametrów (moc, sprawność, waga itp.) dodatkowe wskaźniki jak:

  • zużycie drewna,
  • żywotność wkładu,
  • temperatura spalin,
  • stężenie CO,
  • koszt części eksploatacyjnych oraz częstotliwość ich wymiany.

Technical data

height:
440 mm
width:
600 mm