Kobok - wkład kominkowy na drewno Horizontal Midi

Kobok - wkład kominkowy na drewno Horizontal Midi

manufacturer: Kobok

Category: KOBOK - fireplace inserts, fireplaces

product #: 29531

Order multiples of: 1 Add to cart
price-list
net unit price
3 780,00zł
for item
discount price
net unit price
3 590,00zł
for item
minimum trading quantity
the amount of product
1.00 item
unit
trading
1.00 item
total price
net list price
3 780,00zł
for 1.00 item
total price
discounted net price
3 590,00zł
for 1.00 item
price-list
gross unit price
4 649,40zł
for item
discount price
gross unit price
4 415,70zł
for item
minimum trading quantity
the amount of product
1.00 item
unit
trading
1.00 item
total price
gross list price
4 649,40zł
for 1.00 item
total price
gross discount price
4 415,70zł
for 1.00 item

Product description

Możliwość doprowadzenia powietrza do komory spalania z zewnątrz. Posiada wbudowaną przepustnicę świeżego powietrza do sterowania procesem spalania bezpośrednio w urządzeniu oraz króciec fi 125 mm przyłączeniowy. (na zdjęciu MIDI 670/500 w wersji z szamotem w cegiełkę SO - opcje dodatkowo płatne).

Seria MIDI została przygotowana specjalnie dla enegro-oszczędnych domów pasywnych oraz dla ludzi, którzy chcą cieszyć się dużym paleniskiem z małą emisją ciepła.

Estetyka

Wszystkie wkłady kominkowe Kobok malowane są ekologiczną farbą Senotherm® UHT HYDRO w kolorze czarny metalik. Farba oparta jest na bazie wody (nie na rozpuszczalniku) dzięki czemu podczas pierwszych rozpaleń w kominku nie wydziela się nieprzyjemny zapach. Każdy wkład kominkowy Kobok jest również piaskowany przed malowaniem. Zapewnia to idealnie gładką powierzchnie oraz ułatwia przyleganie farby do ścianek kominka.

Często konkurencja w pogoni za niską ceną nie stosuje takiego rozwiązania. Skutkiem oszczędności jest bardzo nieprzyjemny zapach ( bardzo gryzący) oraz kiepska jakość struktura farby na powierzchni wkładu. Farba, szczególnie w dolnej części kominka może utwardzać się nawet kilka lat w zależności od intensywności palenia. Wtedy nieprzyjemny zapach będziemy czuć znacznie dłużej. Przed zakupem zawsze warto się o to zapytać sprzedawcę i zobaczyć jakość wykonania produktu "na żywo" a nie tylko "uszlachetnione komputerowo" zdjęcia.

Komfort użytkowania

Istotą dobrego wkładu kominkowego jest umiejętność wykonania tak jego konstrukcji, aby drewno oraz pozostałe z niego gazy spaliły się w palenisku samoczynnie, a nie zostały sztucznie tłumione szybrem przed wydostaniem się do komina. To tłumienie gazów oraz spalin poprzez szyber powoduje szybsze brudzenie się szyby oraz nienaturalne spalanie. Stosowanie szybrów w tego typu nowoczesnych paleniskach mija się z celem. Jeśli jednak mamy problem ze zbyt dużym ciągiem w kominie, bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie spalinowego wymiennika ciepła. Powoduje to obniżenie podciśnienia w palenisku z jednoczesnym zwiększeniem odzysku ciepła od spalin.

Ekonomia

Przy wyborze wkładu kominkowego warto porównać oprócz standardowych parametrów (moc, sprawność, waga itp.) dodatkowe wskaźniki jak:

  • zużycie drewna,
  • żywotność wkładu,
  • temperatura spalin,
  • stężenie CO,
  • koszt części eksploatacyjnych oraz częstotliwość ich wymiany.

Technical data

height:
440 mm
width:
600 mm
source of information pictures, videos, documents and product descriptions come from the web - Kobok