ADW - lakier ogniochronny do drewna Uniepal-Drew FR

ADW - lakier ogniochronny do drewna Uniepal-Drew FR

Hersteller: ADW

Kategorie: ADW - Bauchemie

Produkt #: 12141

Bestellen Sie bitte ein Vielfaches von: 1 In den Warenkorb
Listenpreises
Nettostückpreis
111,99zł
für Liter
Rabatt Preis
Nettostückpreis
89,55zł
für Liter
Der Mindestbetrag für den Handel
die Menge des Produkt
1.00 Liter
Einheit
Handel
1.00 Liter
Gesamtpreis
Nettolistenpreis
111,99zł
für 1.00 Liter
Gesamtpreis
Netto-Sonderpreis
89,55zł
für 1.00 Liter
Listenpreises
Bruttostückpreis
137,75zł
für Liter
Rabatt Preis
Bruttostückpreis
110,15zł
für Liter
Der Mindestbetrag für den Handel
die Menge des Produkt
1.00 Liter
Einheit
Handel
1.00 Liter
Gesamtpreis
Bruttolistenpreis
137,75zł
für 1.00 Liter
Gesamtpreis
Brutto Rabatt Preis
110,15zł
für 1.00 Liter

Produktbeschreibung

Lakier ogniochronny do powierzchni drewnianych i drewnopochodnych: sklejki, płyt wiórowych i płyt OSB. Lakier UNIEPAL DREW SPECIAL FR przeznaczony jest do ogniochronnego zabezpieczania i dekoracyjnego wykańczania powierzchni drewnianych wykonanych z gatunków drewna krajowego oraz materiałów drewnopochodnych: sklejki, płyt wiórowych i płyt OSB stosowanych wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz na zewnątrz budynków. Wyroby pokryte lakierem UNIEPAL-DREW w ilości co najmniej 200 g/m², zostały sklasyfikowane w zakresie stopnia palności: elementy z drewna i płyt OSB o grubości co najmniej 12 mm - jako trudno zapalne (C-s2.d0). Okładzina ścienna z drewna o grubości co najmniej 20 mm i gęstości co najmniej 450 kg/m³ oraz płyty OSB o grubości co najmniej 22 mm, pomalowane lakierem UNIEPAL-DREW w ilości co najmniej 200 g/m², zostały sklasyfikowana jako nierozprzestrzeniająca ognia. Produktu nie stosuje się do gatunków drewna egzotycznego.

Sposób użycia

Przygotowanie lakieru: Wyrób bardzo starannie wymieszać przed użyciem. Rozcieńczanie preparatu nie jest wskazane. Jeśli występuje zjawisko nitkowania lepkość lakieru można zmniejszyć przez dodatek ksylenu lub benzyny lakowej w ilości nie przekraczającej 10 %.

Przygotowanie podłoża: Zaszpachlować wszelkie defekty powierzchni, oczyścić, odtłuścić i odpylić podłoże. Lakier UNIEPAL DREW SPECIAL FR należy nakładać wyłącznie na powierzchnie wykonane z surowego drewna o wilgotności względnej nie przekraczającej 20 %. Po wyschnięciu lakier tworzy bezbarwną powłokę nie zmieniając koloru drewna.

Aplikacja: Lakier nanosić w temperaturze powyżej 10 ºC. Przed rozpoczęciem właściwych prac zaleca się wykonanie próby w niewielkiej skali celem zoptymalizowania parametrów aplikacji (wydajność, rozlewność, czas schnięcia i in.). Na płaszczyzny pionowe i poziome lakier nanosić dwu lub trzykrotnie w ilości całkowitej co najmniej 200 g/m². Grubość pojedynczej mokrej warstwy nie powinna przekraczać 60 µm. Ostateczna grubość powłoki powinna wynosić min. 120 µm. Odstęp czasu między kolejnymi zabiegami jest uzależniony od temperatury i wilgotności otoczenia. W temperaturze 23ºC ( ± 2 ) i wilgotności względnej 50% ( ± 5 ) drugą warstwę można nakładać po 16 godzinach, trzecią po całkowitym wyschnięciu poprzednich warstw.

W przypadku gdy istotna jest wysoka estetyka wykończenia drewna zaleca się wykonać pierwsze naniesienie cienką warstwą, a po wyschnięciu przeszlifować materiałem ściernym o gradacji > 240 celem usunięcia włosków. Bezpośrednio po zakończeniu prac należy dokładnie oczyścić narzędzia natryskowe lub pędzel ksylenem lub benzyna lakową.

Uwagi

  • Wydajność: max 5 m²/l przy całkowitym wymalowaniu w zależności od chłonności podłoża.
  • Rozpuszczalność: nie rozpuszcza się w wodzie, rozpuszcza się w niektórych rozpuszczalnikach organicznych.
  • Po wyschnięciu tworzy bezbarwną powłokę nie zmieniając koloru drewna.
  • Powierzchnie pokryte innymi lakierami mogą zmienić klasyfikację ogniową.
  • Lakier nie nadaje się do malowania podłóg.

Stan techniczny powłoki należy sprawdzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. W przypadku uszkodzeń mechanicznych (np. zadrapania, rysy, pękanie drewna) lub chemicznych (np. agresywne opady, ptasie odchody) należy ubytki uzupełnić. NIE MIESZAĆ Z INNYMI LAKIERAMI


Technische Daten

Leistung:
5 m²/l
Mindesttemperatur von:
10 °C
kapazität in liter:
1 l
Informationsquelle Bilder, Videos, Dokumente und Produktbeschreibungen stammen aus dem Web - ADW